Motor Lubawa - Olimpia Olsztynek (2:1) 2:1

Piłkarze IV ligi rozgrywają 2 kolejkę spotkań. MLKS Motor Lubawa podejmował beniaminka IV ligi Olimpię Olsztynek, która w pierwszym meczu na własnym boisku uległa Pisie Barczewo 1:3. Gospodarze, drużyna Motoru w pierwszej kolejce uległa drużynie Mamry Giżycko 1:4.

Kibice w dniu dzisiejszym oczekiwali zdobycia kompletu punktów swojej drużyny. I piłkarze ich nie zawiedli. Po ładnej grze, gospodarze pokonali Olimpię Olsztynek i zdobyli trzy punkty. Przy tak silnie obsadzonej IV lidze należy walczyć o każdy punkt w każdym meczu.

Pierwsza bramka padła po golu Mateusza Bartnowskiego w 25 minucie. Kilka minut później rzut karny i Kacper Nawrocki podwyższa wynik na 2:0- 33". W 40 minucie goście zdobywają bramkę przed przerwą po golu Marka Usovicha. Pierwsza połowa spotkania kończy się wynikiem 2:1.

W drugiej połowie goście nie mając nic do stracenia, coraz częściej byli groźni pod bramką  gospodarzy i na początku drugiej połowy mogli doprowadzić do remisu, ale Jakub Olejniczak  wyczuł napastnika gości i kapitalnie obronił rzut karny po strzale kapitana  gości  Łukasza Duch. 10 minut później ponowny strzał prawą stroną boiska Kuba obronił.

Spotkanie kończy się wynikiem 2:1. Jednak nie stało ono na wysokim poziomie. W mojej ocenie najlepszym zawodnikiem spotkania był młody bramkarz Motoru Jakub Olejniczak.

Po  meczu udało się nam porozmawiać już na spokojnie z trenerem Motoru Lubawa Krzysztofem Malinowskim,który powiedział:

Założenie było wygrać i to spełniliśmy. Zwycięzców się nie sądzi. Pierwsza połowa bardzo dobra, zabrakło bramki na 3:0. Po przerwie duża nerwówka ale dowieźliśmy zwycięstwo. Dziś jesteśmy szczęśliwi a od jutra misja Barczewo .

Sędzią głównym  spotkania był Krzysztof Kapela  asytenci: Mariusz Wolański i  Rafał Rabczyński.