Logopedia w ruchu P.N. Bajkolandia i Smerfolandia

Opublikowano:

Ruch to naturalna potrzeba każdego dziecka. Sprawność fizyczna pozwala osiągnąć kroki milowe w rozwoju. Świadomość własnego ciała również przyczynia się do prawidłowego rozwoju mowy. Wraz z rozwojem ruchowym następuje rozwój mowy. Aby dziecko mogło poprawnie posługiwać się aparatem artykulacyjnym najpierw powinno opanować proste ruchy z zakresu motoryki dużej. 

Podczas wakacyjnego piątku  przedszkolacy doskonalili umiejętności z zakresu motoryki dużej, małej oraz koordynacji własnego ciała. Nie zabrakło elementów kodowania oraz prawidłowego toru oddechowego.

Przedszkolaki z zaangażowaniem brali udział w grze „ruletka”, podczas której usprawniały narządy aparatu mowy. Wspólnie przed lustrem mogliśmy obserwować wykonywane ruchy narządów artykulacyjnych, co wywołało frajdę wśród naszych przedszkolaków. Każde dziecko samodzielnie lub z pomocą nauczyciela pokonało tor przeszkód, odczuwając ogromną satysfakcję. 

Kolejny wakacyjny piątek sprawił, że na twarzy każdego dziecka gościł uśmiech od ucha do ucha. Już za tydzień kolejna moc niespodzianek i atrakcji.

Materiał: Przedszkole Niepubliczne „Bajkolandia”  i Przedszkole Niepubliczne  „Smerfolandia”