5 - latek w Iławie najechał rowerem na kobietę. Zdarzenie drogowe na ul.Grunwaldzkiej w Lubawie. AKTUALIZACJA

Opublikowano:

Rozwaga, odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość na drodze – to cechy, którymi powinien wykazywać się każdy uczestnik ruchu drogowego. Każdy kierowca samochodu czy roweru powinien mieć świadomość, że bezmyślne zachowanie wiąże się nie tylko z odpowiedzialnością karną, ale może stać się także przyczyną dramatów życiowych wielu osób i ich rodzin. Właśnie takich nieodpowiedzialnych kierowców policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego

O pierwszym nieodpowiedzialnym kierującym policjanci zostali poinformowani w czwartek (11.08.2022 r.) kilka minut po 12:00. Zgłaszająca oświadczyła, że nietrzeźwy ojciec przyjechał skuterem  i się awanturuje  podczas rozmowy dodała, że właśnie odjechał jednośladem. Funkcjonariusze pojechali we wskazanym kierunku i zatrzymali kierującego. Okazało się, że mężczyzna kierował skuterem mając 2 promile alkoholu w organizmie.

Natomiast po godzinie 13:00 policjanci zostali poinformowani o kierującym peugeotem, który wjechał do rowu. Zgłaszający dodał, że kierowca na pewno jest pijany i jechała z nim pasażerka. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce zdarzenie. Okazało się, że 63 – latek kierował samochodem mając 2,3 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu.

Tymczasem w Iławie 5 – latek jadący pod nadzorem mamy po chodniku  najechał na pieszą. Kobieta w wyniku uderzenia przewróciła się i uderzyła głową w chodnik. Policjanci będący na miejscu sporządzili dokumentację z zaistniałego zdarzenia.
Kolejny nieodpowiedzialny kierujący spowodował kolizję z samochodem w Lubawie. Jak ustalili policjanci na prostym odcinku drogi  54 – latek kierujący motocyklem zagapił się po czym stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył czołowo w opla. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Natomiast przed godziną 22:00 na jednej z iławskich ulic 32 – latke kierujący volvo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu rowerem po ścieżce rowerowej i potrącił go. W trakcie czynności okazało się, że to nie jedyne przewinienie mieszkańca Iławy. Mężczyzna jeździł samochodem mając 0,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu a za spowodowanie kolizji ukarali mandatem w wysokości 1500 zł i jego konto powiększyło się o 6 pkt. karnych.

źródło KPP Iława 
foto mz