Zgłosił kradzież,korej nie było. Policjanci apelują o zabezpieczenie swoich jednośladów

Opublikowano:

Czasem wystarczy tylko dobrze rozpytać zgłaszającego, aby ustalić co się stało z kradzionym przedmiotem. Tak też, było w przypadku pewnego roweru skradzionego z wózkowni.

W czwartek ( 12.08.2022 r.) oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kradzieży. Zgłaszający oświadczył, że w wózkowi miał postawiony rower. Kiedy rano poszedł do piwnicy okazało się, że jednośladu nie ma. Policjanci w rozmowie z pokrzywdzonym ustalali dokładne okoliczności kradzieży. W pewnym momencie mężczyźnie przypomniało się, że ostatni raz widział go kiedy to był rowerem w jednym z lokalnych marketów. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce gdzie odnaleźli jednoślad. To historia z Happy Endem bo rower był przypięty w miejscu do tego przeznaczonym i tam nadal stał. Jednak wciąż wiele osób zapomina o właściwym zabezpieczeniu swojego jednośladu.

Policjanci apelują !!!

Okazja czyni złodzieja

- Kupując nawet najlepsze i najdroższe zapięcie musimy pamiętać, aby z niego korzystać. Nigdy nie pozostawiajmy nieprzypiętego roweru przed sklepem bądź innym miejscem ogólnie dostępnym!

- Nawet zostawiając jednoślad w piwnicy na balkonie czy klatce schodowej  przypnijmy go do elementów na stałe przytwierdzonych do ściany, ale przede wszystkim zastanówmy się, czy jest to rzeczywiście dobrze zabezpieczone miejsce.

- Kiedy zostawiamy rower na klatce schodowej pamiętajmy, aby zamykać drzwi wejściowe i poprośmy innych mieszkańców bloku, by też to uczynili. Pilnujmy też, aby administrator naszego budynku zadbał o sprawne działanie domofonu.

- Pozostawiając rower w miejscu ogólnodostępnym starajmy się zostawić go w miejscu monitorowanym np. obok kamery miejskiej.

- Zapiszmy numer ramy oraz inne numery nabite na rowerze, a także zróbmy mu zdjęcie. W przypadku kradzieży, przekazanie tych danych Policji znacznie ułatwi  odzyskanie jednośladu.

- Jeżeli mamy możliwość ubezpieczmy swój rower od kradzieży.

- Pamiętajmy także, że łupem padają nie tylko rowery, ale także osprzęt przy nich pozostawiany,  taki jak licznik, pompka czy zawieszone torby.

 źródło KPP Iława