PALIŁ SIĘ JACHT NA JEZIORZE JEZIORAK. INTERWENIOWAŁY SŁUŻBY RATUNKOWE

Opublikowano:

Policjanci z Iławy wyjaśniają okoliczności, w których doszło do pożaru jachtu. Z pierwszych ustaleń wynika, że ogień pojawił się na dolnym pokładzie po czym żaglówka dopłynęła do najbliższego pomostu a załoganci opuścili jacht. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Teraz biegły z zakresu pożarnictwa wypowie się na temat przyczyn tego pożaru.

W środę (10.08.2022 r.), po godz. 16.00 policjanci zostali powiadomieni o pożarze na jachcie, który pływa na jeziorze Jeziorak. Zgłaszający dodał, że są już na brzegu Półwyspu Indyjskiego i wszyscy opuścili pokład. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce gdzie trwała już akcja gaśnicza straży pożarnej. Po ugaszeniu pożaru, funkcjonariusze pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że kiedy sternik zauważył, iż na dolnym pokładzie pojawił się ogień natychmiast o wszystkim poinformował załogantów. Następnie dopłynęli do najbliższego brzegu po czym kazał założyć kamizelki ratunkowe i opuścić jacht. 

Sternik wspólnie z uczestnikami rejsu oraz świadkami próbował ugasić ogień. Nie przynosiło to jednak zamierzonego skutku. W związku z powyższym żaglówka została wypchnięta na jezioro, aby zapobiec zapaleniu kolejnych jednostek, które były zacumowane do pomostu. Na miejscu policjanci prowadzili czynności w celu ustalenia dokładnych okoliczności zdarzenia, przesłuchiwali świadków, zabezpieczyli dokumentację fotograficzną. Teraz biegły z zakresu pożarnictwa wypowie się na temat przyczyn tego pożaru.

Dzięki reakcji sternika i pomocy świadków nikomu nic się nie stało. Cała 8 bezpiecznie opuściła pokład. Spaleniu uległ jacht z cała zawartością. Straty oszacowano na ponad 200 tyś. zł. 

źródło KPP Iława