Maraton atrakcji w Mortęgach

Opublikowano:

Pierwszy miesiąc wakacji w Placówce Wsparcia Dziennego w Mortęgach był bardzo udany. Piękna pogoda sprzyjała pieszym wycieczkom oraz zabawom na świeżym powietrzu.

Gorące dni były doskonałą okazją do kąpieli wodnych, które przyjemnie ochładzały. Dzieci z placówki odwiedziły miejscowy hotel, w którym to miały okazję skorzystać ze strefy basenów. Część uczestników dopiero „szlifowała” swoje umiejętności pływackie, inni prezentowali i doskonaliły wcześniej poznane style. Dzieci natchnione pobytem w hotelu zamieniły swoją salę na małe SPA. Uczestnicy zajęć przygotowali kilka stanowisk gdzie w ramach koleżeńskiej współpracy wykonywali wybrane usługi z zakresu fryzjerstwa, makijażu oraz masażu.

Końcówka lipca to także wyczekiwane przez wszystkich nocowanie na świetlicy. Wieczór rozpoczęto seansem filmowym. Następnie na stołach zagościła kolacja. Po zmierzchu dzieci brały udział w zabawie w podchody. Wspólne chowanie i szukanie zagadek umieszczonych w poszczególnych częściach miejscowości  przyniosło dzieciom wiele radości. Nie zabrakło także pokazu mody pidżamowej oraz gier i zabaw ruchowych uwielbianych przez dzieci. 

OPS Lubawa