Wypadek na skrzyżowaniu ul.Toruńskiej z ul.Wyzwolenia w Lubawie. AKTUALIZACJA

Opublikowano:

8 sierpnia po godz. 16.00 na skrzyżowaniu ul.Toruńskiej z ul.Wyzwolenia doszło do kolejnego wypadku w tym roku. Według wstępnych informacji, samochód osobowy Volvo wyjeżdżając z ul.Wyzwolenia na krajową piętnastkę, nie udzielił prawdopodobnie pierwszeństwa jadącemu od Iławy w kierunku Olsztyna motocykliście i doszło do zderzenia.

Kierujący samochodem osobowym jechał sam a  motocyklista - obcokrajowiec prawdopodobnie z córką. Pasażerkę jednośladu zespół ratowniczo-medyczny zabrał na badania do szpitala w Olsztynie, a kierującego jednośladem karetka specjalistyczna badania do szpitala.

Na miejscu pracują zastępy OSP Lubawa OSP Targowisko 2 zastępy PSP z Iławy oraz policjanci Pierwszej pomocy udzielili poszkodowanym kierowcy oraz ratownik Mariusz Szarmach. Występują znaczne utrudnienie w ruchu, które potrwają jakiś okres czasu. Na miejsce zdarzenia  zadysponowano policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Iławie.

W poniedziałek (8.08.2022 r.) kilka minut po godzinie 16:00 w Lubawie 45–latek kierujący volvo nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu motocyklem i doprowadził do zderzenia między pojazdami. Kierujący jednośladem wspólnie z 11–letnią pasażerką z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitali. - KPP Iława

(mz)