Zwycięstwo Constractu Lubawa w debiucie ligi okręgowej na wyjeździe w Zwierzewie 1:4

Piłkarski sezon 2022/23 zainaugurowali także piłkarze grający w lidze okręgowej. Zespół Constractu Lubawa zmierzył się na inaugurację sezonu z Kormoranem Zwierzewo. Zwierzewianie w poprzednich rozgrywkach musieli wystąpić w barażach żeby utrzymać się w klasie okręgowej.

Po ostatnim zwycięstwie w WPP nad  Polonia Iłowo, wszyscy liczyli na zwycięstwo beniaminka. Jednak Puchar Polski a liga, to nie to samo. Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy objęli prowadzenie na 1:0. Zawodnicy gości mieli okazję do wyrównania, ale były III ligowiec Piotr Rykaczewski nie wykorzystał rzutu karnego.

Pierwsza bramkę dla Constractu w lidze okręgowej zdobył 18-latek Jakub Banach w drugiej połowie. Ta bramka była punktem zwrotnym w spotkaniu. Piotr Rykaczewski, który nie zdobył gola z karnego w drugiej połowie całkowicie zmienił swój styl gry i zaczął grać na swoim poziomie. Zdobył dwie bramki w krótkim okresie podwyższając wynik spotkania na 2:1 i chwilę później na 3:1. Kropkę nad "i" postawił młody zawodnik Szymon Licznerski zdobywając kolejna bramkę. Spotkanie kończy się wynikiem 1:4.

Cieszy zwycięstwo w pierwszym spotkaniu na inaugurację, ale należy pamiętać, że liga okręgowa, to nie A klasa i nie można pozwalać sobie na proste błędy, szczególnie zawodnikom  doświadczonym, obdarzonych doskonałymi warunkami do gry w piłkę  nożną, ale czasami zachowującymi się jak nowicjusze. (mz)