Mamry Giżycko - Motor Lubawa (2:0) 4:1

W dniu 6 sierpnia zainaugurowany został sezon piłkarski 2022/23 IV ligi. W sobotnie popołudnie  piłkarze Motoru Lubawa rozegrali pierwsza kolejkę z Mamrami Giżycko na Stadionie Miejskim.

Początek spotkania był niefortunny dla gości z Lubawy i po kilku minutach gry stracili bramkę, gospodarze objęli prowadzenie 0:1 po golu 26 letniego Błażeja Drężęk i asysty Mariusza Bucio.

W 23 minucie gry, sędzia Grzegorz Kujawa dyktuje rzut karny. Bramkę zdobywa pomocnik 21-latek Mariusz Bucio i podwyższa wynik spotkania na 0:2. Trzecią bramkę goście stracili w 88' po golu Mariusza Rutkowskiego.

Chwilę później Bartosz Kuczyński dla Motoru zdobył gola. Jednak nie był to koniec festiwalu strzeleckiego. W doliczonym czasie gry gospodarze zdobyli jeszcze jedną bramkę po golu Jacka Rutkowskiego. Spotkanie kończy się wynikiem 4:1.

W mojej ocenie jak na inaugurację sezonu trochę za wysoka porażka, ale trudno taki jest sport. Za tydzień Motor Lubawa II kolejkę rozegra w Lubawie z Olimpią Olsztynek. (mz)