UWAGA NA OSZUSTÓW SPRZEDAJĄCYCH WĘGIEL

Opublikowano:

Przestępcy wymyślają coraz to nowe metody oszustwa i cały czas aktywnie działają. Tym razem forma wyłudzenia pieniędzy polegała sprzedaży eko-groszku. Pokrzywdzony w ten sposób stracił 6000 złotych. Mężczyzna był przekonany, że rozmawia z przedstawicielem firmy sprzedającej opał, a w rzeczywistości oddał pieniądze oszustowi. Policjanci apelują o większą rozwagę przy tego typu transakcjach.

Wczoraj (03.08.2022r.) do iławskiej jednostki policji zgłosił się mieszkaniec miasta  w związku z podejrzeniem oszustwa. Podczas czynności policjanci ustalili, że mężczyzna chciał kupić eko-groszek. W związku z tym od znajomego dostał ogłoszenie i zadzwonił na wskazany numer telefonu. Pokrzywdzony ustalił ze sprzedawcą, że za kwotę 10 000 zł kupi od niego 7 ton eko-groszku. Okazało się, że jeszcze przed transportem musi wpłacić 6000 zaliczki  a także  wysłać zdjęcie dowodu osobistego na adres meilowy, deklaracje odnośnie pieca oraz zamówienie, co uczynił. Mężczyźni ustalili datę transportu, jednak jak tylko minął ten dzień a eko-groszek nie przyjechał ze sprzedającym urwał się  kontakt.

Przypominamy!!!

Wielu osób właśnie teraz zaopatruje się w opał na tegoroczny sezon grzewczy. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy korzystaniu z wszelkiego rodzaju usług w tym zakresie. Przed dokonaniem transakcji i uiszczeniem zapłaty za opał (węgiel, eko-groszek, olej, pelet itp.), sprawdzeniu czy oferent jest wiarygodny i daje gwarancję dostarczenia towaru. Najprostszym sposobem jest dokonanie opłaty po otrzymaniu zamówionego towaru.

źródło KPP Iława