Lipiec w Rożentalu

Opublikowano:

Wakacyjną porą w Placówce Wsparcia Dziennego w Rożentalu odbywały się zajęcia, których tematyka dostosowana była do potrzeb i zainteresowań uczestników. Kreatywne i swobodne zajęcia miały przynieść dużo zabawy i odpoczynku od nauki.

Bardzo lubianą formą zajęć są eksperymenty. Krok po kroku, odmierzając składniki powstała lampa lawa, ciecz nienewtonowska, slime oraz wybuchający wulkan.

Ponadto podczas zajęć ogrodniczych odświeżony został jeden z ogródków przy szkole, wyrwano chwasty i posadzono begonie. Nie zabrakło także zajęć kulinarnych i plastycznych. Był też czas na gry planszowe, których przejście wymaga skupienia i dużo czasu.

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” placówkę odwiedził pan dzielnicowy, który przeprowadził edukcyjno-informacyjną pogadankę z uczestnikami. Chętnie odpowiedział na zadawane pytania oraz przestrzegł przed niebezpieczeństwami, które mogą nas spotkać podczas letniego wypoczynku.

Uwieńczeniem świetlicowych wakacji był długo wyczekiwany nocleg. Emocji podczas przygotowań do niego było nie mało. Rozpoczął się od wspólnej kolacji. Gdy na dworze robiło się już ciemno można było zacząć zabawę w chowanego oraz spojrzeć w niebo na spadające gwiazdy i przelatujące satelity. Do późnych godzin nocnych, a nawet porannych nie było mowy o zaśnięciu. Odbył się więc nocny maraton filmów animowanych.

OPS Lubawa