Kierujący koparką, pijany złodziej, schował się w lesie przykrywając liśćmi

Opublikowano:

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa - to hasło, które powinni znać wszyscy, nie tylko uczestnicy ruchu drogowego. Dzięki informacji od świadka - odpowiedzialnego uczestnika ruchu, policjanci w czwartek (04.08.2022r.) kilka minut przed godziną 10:00 zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający oświadczył, że na jednej z dróg w Susz mężczyzna pracuje na koparce i prawdopodobnie znajduje się pod działaniem alkoholu. 

W trakcie czynności policjanci ustalili, że świadek zauważył jak należącą do niego koparką jedzie 43 – latek. Mężczyzna był zdziwiony bo kluczyki miał przy sobie a mieszkańcowi powiatu iławskiego nie zlecał żadnych prac. Pamiętał również, że kilka dni wcześniej 43 - latek w pracy spożywał alkohol. Dlatego kiedy zobaczył go na koparce postanowił sprawdzić jego stan trzeźwości.

Mężczyzna nie chciał się poddać badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu tylko oddalił się w nieznanym kierunku. W trakcie poszukiwań okazało się, że 43 – latek schował się w lesie przykrywając się liśćmi. Funkcjonariusze przetransportowali go do komisariatu i poddali badaniu, które wskazało prawie 3,2 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że kierujący koparką miał również aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 43 – latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. 

źródło KPP Iława