Ukarali kolejnych nieodpowidzialnych kierujących. W Lubawie 17 latek najechał na zaparkowany pojazd

Opublikowano:

Pomimo wielu apeli i grożącej kary nadal odnotowujemy przypadki nieodpowiedzialnych kierujących, którzy ryzykują nie tylko swoje życie, ale również swoich bliskich i innych uczestników ruchu drogowego jak i wodnego. Dotyczy to nie tylko kierujących samochodami, ale także rowerami i motorówkami. Przypominamy. Każdy nieodpowiedzialny uczestnik ruchu drogowego stwarza realne zagrożenie dla siebie oraz innych.

W środę (03.08.2022 r.)  kilka minut po godzinie 13:00 policjanci zostali  poinformowani o zdarzeniu drogowym. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że 14 – latek kierując rowerem po chodniku doprowadził do zderzenia czołowego z drugim rowerzystą. Chłopak z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Natomiast drugi z uczestników został ukarany mandatem z jazdę rowerem po chodniku.  

Natomiast o kolejnym kierującym policjanci zostali poinformowani przez świadka. Zgłaszający oświadczył, że przy plaży miejskiej gdzie jest organicznie prędkości ktoś pływa motorówką i robi duże fale a na plaży jest dużo osób i w jej okolicach wiele pływa na sprzętach wodnych. Policjanci podpłynęli do mężczyzny. 52 – latek za niestosowanie się do ruchu i sygnalizacji na śródlądowych drogach wodnych został ukarany mandatem.

Tymczasem w Lubawie kolejny rowerzysta spowodował zdarzenie drogowe. Jak się okazało  17 – latek kierujący jednośladem uderzył w tył prawidłowo zaparkowanego bmw. W wyniku uderzenia doszło do stłuczenia tylnej szyby oraz uszkodzony lewy tylny kierunkowskaz. 17 – latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

źródło KPP Iława