Mieszkaniec gminy Lubawa uderzył w drzewo, miał 3,8 promila

Opublikowano:

Rozwaga, odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość na drodze – to cechy, którymi powinien wykazywać się każdy uczestnik ruchu drogowego. Każdy kierowca powinien mieć świadomość, że bezmyślne zachowanie wiąże się nie tylko z odpowiedzialnością karną, ale może stać się także przyczyną dramatów życiowych wielu osób i ich rodzin. Właśnie takich nieodpowiedzialnych kierowców policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego.

Wczoraj (1.08.2022 r.) kilka minut po godzinie 8:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem ciężarowym vw. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości.  Okazało się, że 38 – latek kierował samochodem mając prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie.  Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie.

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący jadąc samochodem uderzył w przydrożne drzewo. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce gdzie nie było pojazdu ani kierowcy.  Po chwili policjanci na jednej z okolicznych posesji  znaleźli rozbitego vw oraz rannego kierowcę.  Okazało się, że pomogli mu znajomi, którzy auto wyciągnęli traktorem i przewieźli na swoją posesję. Funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości . Okazało się, że 43 – latek kierował vw mając 3,8 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał do tego uprawnień.  W związku funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca gminy Lubawa. 

źródło KPP Iława