Suma Odpustowa w uroczystość Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli w Lubawie

Opublikowano:

W Lubawie w parafii św. Jana od niedzieli przebywa i głosi Słowo Boże ks. Edward Kawa, biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej. Podczas niedzielnych homilii dziękował wszystkim z całej Polski, także i wspólnotom parafialnym z Lubawy za pomoc, która płynie dla Ukrainy.

2 sierpnia Kościół obchodzi wspomnienie Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Święto Matki Bożej Anielskiej Porcjunkuli związane jest z bazyliką Matki Bożej Anielskiej pod Asyżem. Porcjunkula, czyli „kawałeczek”, „drobna część”, to niewielka kapliczka, która obecnie mieści się w świątyni w Asyżu. Zniszczoną kapliczkę odnowił św. Franciszek w 1207 roku i zamieszkał w niej. Później dołączyli do niego inni bracia. To św. Franciszek miał nadać świątyni nazwę Matki Bożej Anielskiej.

W parafii św. Jana i św. Michała Archanioła w Lubawie, 2 sierpnia o godz. 17.00  odprawiona zostanie Suma Odpustowa pod przewodnictwem księdza biskupa.

Po Eucharystii ks. biskup dokona aktu oddania Matce Najświętszej przed figurą Matki Bożej Lipskiej całej Ziemi Lubawskiej. Następnie procesją wierni udadzą się do Fary z figurą Matki Bożej Lipskiej, gdzie ks. biskup udzieli błogosławieństwa. (mz)