Fotorelacja z meczu WPP Constract Lubawa - Polonia Iłowo 3:0 (1:0)

30 i 31 lipca rozegrano rundę wstępną Wojewódzkiego Pucharu Polski. W dniu dzisiejszym  drużyna Jordan Kazanice grająca w Kisielicach z tamtejszą Olimpią uległa 0:3 i odpadła z dalszych rozgrywek.

Do ciekawego spotkania doszło w dniu wczorajszym w Grabowie, gdzie drużyna Constractu Lubawa od nowego sezonu grająca w lidze okręgowej, zmierzyła się z niezwykle trudnym rywalem - drużyną IV ligi Polonia Iłowo. Niestety mecz odbywał się bez publiczności.

Początek spotkania to ciekawa gra obu drużyn. Ataki jednej i drugiej drużyny, ale obrońcy  gospodarzy i gości doskonale radzili sobie w defensywie. Kilka ciekawych akcji, ale brakowało  skuteczności obu drużyn. Po jednej z akcji, szybki Maciej Górski zdobywa pierwszą bramkę. Gospodarze obejmują prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1.

Druga połowa to już zupełnie inny obraz gry, goście nie radzili sobie z szybkimi zawodnikami gospodarzy i sędzia musiał pokazać kilka żółtych kartoników. Z minuty na minutę gospodarze stwarzali groźne sytuacje po których mogły paść bramki. Trener gospodarzy Dawid Mederski w tym okresie zmienił zawodników i kilka minut później Piotr Rykaczewski, który od tego sezonu gra w drużynie Constractu, zdobywa drugą bramkę.

Kolejne zmiany w drużynie gospodarzy, trener w całym spotkaniu wykorzystuje limit zmian, ale  co ważne, każdy z zawodników, którzy weszli na boisko prezentował się bardzo dobrze. Długą ławkę mają konstruktorzy, co jest istotne w nadchodzących rozgrywkach ligi okręgowej.

Trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Sobolewski Nikodem, który w poprzednim sezonie grał w PFT Drewneks Samplawa. Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem młodej drużyny gospodarzy 3:0 i awansem do kolejnej rundy.  (mz)