Akademickie Mistrzostwa Świata kończymy na 5 miejscu w świecie. Brawo dla akademików Constractu Lubawa

Kończą się  Akademickie Mistrzostwa Świata w Portugalii w Futsalu. W dniu dzisiejszym zawodnicy z Polski stoczyli ostatni pojedynek walcząc o 5 miejsce  w świecie. Po ciężkiej końcówce w rzutach karnych pokonujemy Argentynę 5:4.

Kacper Sendlewski otrzymuje statuetkę - Top Scorer FISU 2022 - czyli Najlepszy strzelec Akademickich Mistrzostw Świata w Portugalii.

Niestety w ostatnim meczu  z Argentyną kapitan reprezentacji Sebastian Grubalski otrzymał po 2 żółtej kartce - czerwoną. Wcześniej podobnie  Kacper Sendlewski też czerwoną.

Przypomnijmy grę naszej reprezentacji. Zajęli II miejsce w grupie C, zmierzyli się z II drużyną grupy B0 - reprezentacją Ukrainy. Akademicy z Ukrainy  pokonali Słowenię 4:1, uległ Brazylii 3:6 i pokonali Oman 0:9.

Po porażce 0:7 z Ukrainą, akademicy z Polski pokonali akademików ze Słowacji 4:2.

W drużynie akademików z Polski grają trzej zawodnicy z Constractu Lubawa: Jakub Raszkowski, Kacper Sendlewski i kapitan drużyny Sebastian Grubalski, Wszyscy spisywali się znakomicie. Każdy z nich ma na koncie kilka zdobytych bramek.

Reprezentacja Polski kobiet biorąca udział w Akademickich Mistrzostwach Świata w Portugalii w Futsalu zdobyła brązowy medal. Mistrzyniami zostały  Panie z Portugalii po rzutach karnych.

Dziś finał AMŚ, w którym zmierzy się Brazylia i Ukraina. W dogrywce Brazylia pokonała Ukrainę 6:4.