Akademickie Mistrzostwa Świata w Futsalu. Dziś 4: 11 z Arabią Saudyjską 10 bramek akademików z Constractu Lubawa

Po wczorajszej porażce 4: 5 w meczu Akademickich Mistrzostw Świata  w grupie C z Czechami 4: 5  w dniu dzisiejszym reprezentacja Polski zwyciężyła  Arabię i Saudyjską  w drugim meczu Akademickich Mistrzostw Świata i wygrała aż 4: 11

Był to pierwszy mecz reprezentacji  z drużyną  z Arabii Saudyjskiej. Od początku spotkania akademicy  z Polski narzucili swój styl  gry i szybko objęli prowadzenie.  Po  brutalnym  faulu na zawodniku z Polski, zawodnik gospodarzy otrzymał czerwoną kartę i opuścił  boisko. Nasi akademicy  wykorzystali i w tym czasie zdobyli bramkę. W  końcówce pierwszej połowy po błędach  stracili  dwie bramki i pierwsza połowa zakończyła się   wynikiem 2: 6.

W  drugiej połowie  nasi akademicy podkręcili tempo i wykorzystali  błędy drużyny z Arabii Saudyjskiej. Kapitalnie   dysponowani  byli w dniu dzisiejszym akademicy  reprezentacji,którzy  grają w Constracie  Lubawa.

Cała  trójka  zdobywała   bramki - Jakub  Raszkowski   2,  kapitan reprezentacji Polski  -Sebastian Grubalski   3 bramki a  najmłodszy z tej trójki  - Kacper Sendlewski aż  5 w dniu dzisiejszym.Jedną bramkę  zdobył Piotr Przygocki (KS Futsal Piła). Jutro  Czechy zmierzą się  z Arabią Saudyjską, a my oczekujemy  z kim zagramy następne spotkanie w fazie pucharowej.Kacper  Sendlewski ma na swoim koncie  6  bramek i prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców Akademickich Mistrzostwa Świata.

Gratulujemy akademikom reprezentantom Polski i oczekujemy na kolejne spotkania (mz)