Zagrali dla Lenki z Hartowca!

W niedzielę, 17 lipca 2022r. o godz. 9:00 na boisku  w Dębieniu odbył się Turniej Charytatywny  Gramy dla Lenki z Hartowca, w którym do wygrania był Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Rybno. Turniej zorganizowała grupa „W Rękach Młodych” we współpracy z Piotrem Kornatowskim, Gminą Rybno oraz Sołectwem Dębień. Drugie miejsce wywalczyli piłkarze  Pranie Tapicerki Cieszyński w finale z Eurostyl Rybno 1:0.

Lenka ma 10 lat. Jest pogodną dziewczynką, która choruje na na chorobę genetyczną Leukodystrofia hipomielinizacyjna wywołana mutacjami w genie POLR 3B. Lenka nie umie mówić i nie chodzi samodzielnie – jest jedyną osobą w Polsce, która choruje na to schorzenie. Ciągła rehabilitacja pomaga Lence w zatrzymywaniu skutków choroby.

Kapitan drużyny z Lubawy Damian Cieszyński podziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tego przedsięwzięcia.  Dzisiaj zajęliśmy 2 miejsce jednakże satysfakcja i duma jest większa niż na turniejach, w których stawało się na najwyższym stopniu podium. Spotkało się 12 równych zespołów. Każdy dołożył swoje "5 groszy" żeby pomóc Lence. I wszyscy zwyciężyliśmy. Rywalizacja była niezwykle zacięta.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Krystian Zdrojewski z  drużyny z Lubawy, szwagier, przyjaciel i osoba na której zawsze mogę polegać  - mówi kapitan

Dzisiaj wszyscy byliśmy zwycięzcami  Dziękuję i do zobaczenia na kolejnych turniejach.

Dziękuję również wszystkim obecnym tego dnia na boisku w Dębieniu. Żonie Natalii, która zawsze mnie wspiera, Teściom, którzy zawsze trzymają kciuki, rodzicom którzy mimo nieobecności na boisku są moimi kibicami oraz chłopakom, którzy reprezentują Pranie Tapicerki Cieszyński czyli: