Mazovia w Sierpcu

W święto 3-go Maja mimo przejmującego zimna na starcie trzeciej edycji Mazovia MTB Marathon stanęło ponad tysiąc uczestników. Tym razem zawodnicy pokonywali szutrowe i leśne drogi wokół Sierpca. Poszczególne trasy liczyły odpowiednio: Giga - 91 km, Mega - 55 km, Fit - 24 km i Hobby - 8 km.

Trasa maratonu kilka razy przecinała trakcję kolejową i chociaż nikt już dawno nie widział tam pociągów, to akurat w dzień wyścigu skład towarowy urządził sporej grupie kolarzy przymusowy postój. Jednak nawet takie przeciwności nie są w stanie zniechęcić miłośników MTB o czym świadczy frekwencja na wyścigu i dobre humory na mecie.

Ponownie do udanych może zaliczyć swój start na Mazovii Paweł Kowalkowski (Centrum Rowerowe Olsztyn), który zameldował się na mecie dystansu Mega jako 6 zawodnik open, a w swojej kategorii wiekowej był 3. Także najniższy stopień podium w swoich kategoriach wywalczyli Piotr Patalon i jego córka Agata (obydwoje reprezentują GKL - Aga Team). W klasyfikacji generalnej po trzech wyścigach Piotr zajmuje 2 miejsce. Wśród zawodników LKK Ziemia Lubawska najwyższą pozycję w klasyfikacji generalnej ma startujący na dystansie Fit Sławomir Szczawiński. Po trzech wyścigach jest drugi, a w Sierpcu zajął 5 miejsce w kategorii wiekowej M4.

Pełne wyniki zawodników LKK Ziemia Lubawska, GKL - Aga Team i Centrum Rowerowe Olsztyn: