Constract Lubawa pokonał na boisku w Grabowie 6:1 Tęczę Miłomłyn i awansował do ligi okręgowej

Constract Lubawa awansował do ligi okręgowej. W dwumeczu pokonał Tęczę Miłomłyn 0:4, a w dniu dzisiejszym 29 czerwca na boisku w Grabowie 6:1. Młoda drużyna Constractu zagrała koncertowo. W pierwszej połowie zdobyła  dwie bramki, a po przerwie trener Dawid Mederski zmienił aż 5 zawodników, którzy równie skutecznie rozegrali mecz decydujący o awansie.

W końcówce pierwszej połowy zawodnik gości  -  Wiktor Matracki  oddał kapitalny strzał na bramkę, ale poprzeczka uratowała gospodarzy od straty gola. W tej połowie jeszcze jedną akcję przeprowadzili goście. Po stałym fragmencie gry, zawodnik główką trafia na bramkę, ale bramkarz Maciej Kordalski   doskonale obronił. Druga  połowa należała do gospodarzy, choć goście próbowali zdobyć honorową  bramkę. Udało im się w 90 minucie po golu Adriana Lesickiego.

Bramki zdobyli: Alan Klimek x3, Banach Jakub, Oskar Dmochewicz i Licznerski Szymon. Dla gości Adrian Leśnicki (90').

Po meczu wszyscy cieszyli się z awansu na boisku. Znalazł się tort, który ufundowali rodzice swojej drużynie. Podczas meczu był także Damian Jarzembowski, aktualnie trener GKS Wikielec, Zarząd klubu Constrat Lubawa oraz wierni kibice tej młodej drużyny z przyszłością. (mz)