Kolarski długi weekend

W miniony długi weekend odbyło się szereg imprez kolarskich szosowych oraz mtb. Wśród uczestników tych wyścigów byli także kolarze klubu LKK Ziemia Lubawska.

W Jabłonowie Pomorskim i Świeciu ścigali się młodzicy i młodziczki w szosowym wyścigu klasycznym pod hasłem „Nadziei Olimpijskich” o Puchar prezesa BGŻ. Był to jednocześnie II Memoriał Janusza Żebrowskiego.  W wyścigach tych startowała Zuzanna Skubaja reprezentująca lubawski klub, która jeden wyścig wygrała (>>>wyniki), w drugim finiszowała jako trzecia (>>>wyniki). W kryterium ulicznym w Lubawie także zwyciężyła, o czym informowaliśmy tutaj.

W sobotę 30 kwietnia do Zbiczna udało się pięciu zawodników z Lubawy, aby wystartować w III Wyścigu MTB o Puchar Wójta Gminy Zbiczno "Szlakami Pojezierza Brodnickiego". Na starcie stanęło około 60 kolarzy, dla których organizator przygotował 35-cio kilometrową trasę z kilkoma większymi podjazdami i trudnymi technicznie piaszczystymi odcinkami. W swojej kategorii wiekowej zwyciężył Michał Kowalkowski, a Wojtek Szczawiński był drugi wśród chłopców do lat 16. Cała impreza zakończyła się biesiadą przy suto zastawionych stołach.

W święto 3-go Maja odbyła się w Sierpcu kolejna edycja Mazovii, której poświęcimy oddzielną relację. (Sz)