Szynaka Motor Lubawa - Mrągowia Mrągowo 0 : 0

Opublikowano:

Dziś - 7 maja br. rozegrana została  na stadionie Łazienkowskim w Lubawie 23 kolejka o mistrzostwo III ligi. Rywalem naszej drużyny była  drużyna  z Mrągowa zajmująca  dwunaste miejsce z dorobkiem 25 pkt.  o jedno miejsce wyżej od lubawskiej drużyny.
Szynaka Motor nie zdołał jeszcze wygrać żadnego spotkania w rundzie wiosennej i dziś mimo kilku dogodnych sytuacji zaledwie zremisował z Mrągowią  0 : 0.

Nieliczna grupa kibiców przed wejściem na stadion zgodnie z ustaleniami policji po ostatnich zamieszkach na stadionie  w Bydgoszczy, została poddana szczegółowej kontroli  przed wejściem na stadion.

Walczyły dwie drużyny które zajmują 12 i 13 miejsce w tabeli. W pierwszej połowie  walka toczyła się głównie w środku boiska goście  skutecznie bronili dostępu do swojej bramki. Po rzucie wolnym na zawodniku gości pięknym strzałem z dystansu popisał się zawodnik gości i tylko prawidłowe ustawienie muru oraz doskonała interwencja Mateusza Leśniewskiego uchroniła  lubawską drużynę  od utraty  bramki.

Mecz  był szybki,  ale  w jednej i drugiej drużynie gorzej było ze skutecznością.
W drugiej połowie  zawodnicy gości coraz śmielej sobie poczynali, kontrując,  jednak zawsze na posterunku stał bramkarz ,widząc jednak zmęczenie i brak koncepcji, trener  Błaszkowski dokonał zmiany; zszedł  Chodowiec wszedł Kamil Ludwiczak. Pod koniec spotkania  gra była ciekawa, akcje zmieniały się jak w kalejdoskopie, ale bramki nie padły i wynikiem  0 : 0  zakończyła się 23 kolejka  III ligi.

 
Komentarz

Mecz ciekawy. Lubawscy zawodnicy w dzisiejszym meczu byli lepszą drużyną, widać było wolę walki  i za to należy wszystkich wyróżnić. Mieli kilka dogodnych  okazji do  zdobycia bramki, ale jeśli nie wykorzystuje się prawie stu procentowych sytuacji to i nie  zdobywa się punktów.

Lubawska drużyna niestety  nadal jako drużyna nie istnieje, nie ma zawodnika który potrafiłby uporządkować grę, celnie podawać do napastników. Zawiódł w mojej ocenie  kolejny raz Piotr Piceluk, który był dokładnie kryty przez  jednego z obrońców, nie potrafił wykorzystać swojej szybkości aby  wyjść na pole  przeciwnika i celnie strzelić w światło bramki.
 
I na zakończenie: czy po tylu meczach lubawskiej  drużyny, która nie wygrała dotychczas żadnego meczu, coraz mniejszej frekwencji na trybunach ze strony kibiców,  zasadne jest trzymanie aktualnego trenera ? Oczywiście jest to decyzja Zarządu klubu, który rozliczany będzie za  cały sezon.

Czy nie nadszedł czas żeby pomyśleć o zmianie trenera? Proszę spojrzeć - drużyna grająca w III lidze nie może mieć tak krótkiej ławki zawodników rezerwowych. Na stadionie Łazienkowskim w Lubawie  grała 12 i 13 drużyna III ligi, niestety przykro, że drużyna lubawska po zmianie władz, mająca w tej chwili wszystko czego zapragnie, nie potrafi zdobyć u siebie  trzech punktów.
 

P.S

Bazyli Jabłonowski napastnik lubawskiego klubu, w dniu dzisiejszym zmienił stan cywilny. Spiker zawodów podczas meczu złożył  Bazylemu i Jego żonie  życzenia od  zawodników, działaczy i kibiców.

Portal e-lubawa  także pragnie przyłączyć się do życzeń, dolączając zdjęcie Młodej Pary.

 

 

 

Komentarze

Kibic innego klubu
taka prawda. nie ma co. Motor powinien zaczynac w A klasie zeby juz nie mowic zeby nizej... pzdr ;]
(2011-05-10 16:30:38)
Do mlks
Żal mi ciebie!
(2011-05-08 22:55:18)
Mlks
gonicha z rzutu wolnego ze stojącej piłki gra do przeciwnika;] myślę że w A klasie miałby ciężko......
(2011-05-08 17:20:52)
:)
Gratulacje :)
(2011-05-07 22:45:06)