Mieszkaniec Lubawy był agresywny wobec żony.Policjanci nakazali mu opuścić mieszkanie i zakazali zbliżać się do niej

Opublikowano:

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawie wezwani do interwencji domowej wydali wobec 42-latka nakaz natychmiastowego opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z żoną oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego otoczenia. Agresor został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Lubawscy policji w niedzielę (19.06.2022 r.) zostali poinformowani o awanturze w jednym z domów w mieście. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że mąż pokrzywdzonej wszczynał awantury, wyzywał kobietę, groził pozbawieniem życia bijąc i kopiąc. Kobieta w obawie o swoje życie i zdrowie poinformowała o wszystkim policjantów. W związku z tym, że nie była to pierwsza interwencja pod tym adresem, aby odseparować mężczyznę od pokrzywdzonej  został wydany wobec 42 – latka nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i zakaz zbliżania się do jego bezpośredniego otoczenia.

Policjanci w czasie obowiązywania nakazu i zakazu będą regularnie sprawdzać, czy mężczyzna stosują się do policyjnych zaleceń. W przypadku ich złamania grozi mu  kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

Takie uprawnienia daje policjantom tzw. ustawa antyprzemocowa. Dzięki temu policjant może natychmiast nakazać sprawcy przemocy opuszczenie mieszkania. Ma to na celu szybkie izolowanie osoby stosującej przemoc w rodzinie. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobie dotkniętej przemocą i odseparowanie jej od agresora. W każdym przypadku to sprawca przemocy opuszcza mieszkanie 

źródło: KPP Iława