Mieszkańcy Lubawy kradli kosmetyki i perfumy. Usłyszeli zarzuty

Opublikowano:

Kara grzywny i obowiązek naprawienia szkody – taki wyrok na wniosek iławskich policjantów zapadł w trybie przyspieszonym, a usłyszało go trzech mężczyzn, którzy okradli kilka sklepów z kosmetykami.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o mężczyznach, którzy ukradli perfumy w jednej z lokalnych drogerii po czym oddalili się. Policjanci pojechali na miejsce gdzie ustalili, przebieg zdarzenia jak i rysopis sprawców. 

Dzięki niemu już kilka minut później zatrzymali trzech mężczyzn. W trakcie czynności funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie a także ustalili, że to nie jedyna kradzież 30 – latka i jego starszych znajomych. Policjanci ustalili, że trzej mężczyźni wspólnie i w porozumieniu kradli artykuły kosmetyczne oraz perfumy z drogerii na terenie powiatu iławskiego. Straty to ponad 6000 zł. Mieszkańcy Lubawy zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów.

W związku z powyższym 30 – latek i jego dwaj starsi koledzy  w trybie przyspieszonym zostali doprowadzeni do sądu, gdzie usłyszeli wyrok: zapłaty grzywny oraz obowiązek naprawienia szkody pokrzywdzonym.

źródło KPP Iława 
foto pixabay