Zakończyły się Zawody Sportowo - Pożarnicze drużyn Gminy Lubawa

Opublikowano:

W niedzielę, 19 czerwca 2022r. o godzinie 14:00 na boisku w Prątnicy zostały rozegrane Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Do startu zgłosiły się 22 drużyn z terenu Gminy Lubawa. 17 drużyn męskich, oraz 3 drużyny kobiece. Poza rywalizacją wystartowała także  drużyna pożarnicza z Constractu.

Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach:
•  Ćwiczenie bojowe
•  Sztafeta pożarnicza 7x50 z przeszkodami
Komisję sędziowska powołał Komendant Powiatowy PSP w Iławie bryg. Piotr Wlazłowski, a sędzią głównym zawodów był st.kpt. Krzysztof Rutkowski

Na zawodach tradycyjnie wystąpiła dziecięca drużyna pożarnicza, działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łążynie. Wykonała ona pokaz ćwiczenia bojowego, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem kibiców i wszystkich druhów. W nagrodę najmłodsi adepci otrzymali pamiątkowe medale i upominki.

Wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami, natomiast trzy najlepsze otrzymały statuetki i nagrody pieniężne. Dekoracji dokonali: Komendant Powiatowy PSP w Iławie st.bryg Piotr Wlazłowski, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Lubawie dh Tomasz Ewertowski.

Zawody zorganizowane były na wysokim poziomie i przebiegły sprawnie. Warto podkreślić fakt, że po długiej nieobecności w zawodach sportowo-pożarniczych wystąpiła drużyna OSP Gutowo.

Podsumowanie wyników zawodów:
Grupa ”C” – kobieca drużyna pożarnicza:
1. OSP Wałdyki
2.OSP Złotowo
3.OSP Rożental

Grupa „A” męska drużyna pożarnicza:
1 OSP Lubstynek
2. OSP Targowisko
3.OSP Wałdyki
4 OSP Prąnica
5 OSP Rożental I
6 OSP Rozental II
7 OSP Omule
8 OSP Byszwald
9 OSP Rumienica
10 OSP Złotowo
11 OSP  Kazanice
12  OSP Szczepankowo
13 OSP Tuszewo
14 OSP Zielkowo
15 OSP Lażyn
16 OSP Gutowo
17 OSP Rakowice

Poza konkurencją:
1.Constract

Dalsze relacje z zawodów wkrótce. (mz) 
foto mz


OSP WAŁDYKI

OSP LUBSTYNEK