Piknik Rodzinny w Sampławie

Opublikowano:

Dnia 16.06.2022 r. przy Świetlicy Wiejskiej w Sampławie odbył się Piknik Rodzinny. Wszystkich uczestników imprezy przywitała Pani Dyrektor  szkoły - Hanna Ewertowska, sołtys wsi Sampława - Iwona Rutkowska, Przewodnicząca KGW w Sampławie - Agnieszka Dombrowska, a także Joanna Koszyńska wychowawca świetlicy środowiskowej.

Na początku festynu wystąpiły dzieci z oddziałów przedszkolnych, które śpiewały piosenki, a także tańczyły. Był pokaz mody w wykonaniu maluchów. Następnie odbyły się potyczki rodzinne, oczywiście z nagrodami. 

Dzieci i młodzież brali  udział w konkurencjach indywidualnych m.in. balonami, chodzenie na nartach, itd... Na wszystkich uczestników czekało wiele atrakcji m.in. kawiarenka z ciastem kawą, herbatą oraz lodami, zapiekanki, stoisko grillowe, loteriada, dla dzieci dmuchana zjeżdżalnia, pokazy strażackie  oraz mini koparki szczególnie oblegane przez chłopców. Wśród  strażaków obecny był dh Kacper Kisiel, który odwiedził uczestników festynu.

W tym roku festyn był szczególny, bo po 2 latach pandemii mieszkańcy kilku wsi tłumnie  odpowiedzieli na zaproszenie organizatorów i uczestniczyli w zorganizowanym festynie rodzinnym. I najważniejsze, że pogoda tego dnia dopisała.

Organizatorami festynu byli: Szkoła Podstawowa im.Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Placówka Wsparcia Dziennego w Sampławie, Rada Sołecka wsi Sampława, Koło Gospodyń Wiejskich w Sampławie. 

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z tego wydarzenia. (mz)