Julian Śmiechowski z Lubawy po 4 rundach Mistrzostw Polski Rallycorss na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej

Opublikowano:

Kilka  lat  temu pisaliśmy o  młodym utalentowanym sportowcu sportu motoryzacyjnego Julianie Śmiechowskim z Lubawy, który  jako młody chłopak zaczął przygodę w wieku 9 lat. Po przygodzie  na torach kartingowych młody  sportowiec  z Lubawy w 2018r w wieku 11lat  zakończył swoją przygodę z kartingiem z 3 tytułami: Mistrzem serii Rok Cup Poland, II Vice-Mistrzem Polski oraz Vice-Mistrzem Polski Młodzików.

W 2020 roku zaczął trenować i przygotowywać się do ścigania w wyścigach samochodowych, niecierpliwością czekał na swoje 14 urodziny, które dawały mu możliwość podejścia do egzaminu na licencję kierowcy wyścigowego FIA. Julian już w marcu 2021r. zdał egzamin jednak dopiero 16 września w dniu urodzin mógł odebrać dokumenty. Ta licencja umożliwiła mu ściganie się w profesjonalnych wyścigach samochodowych.

Młody kierowca bez zastanowienia przystąpił  do ścigania i już 17 września brał udział w swojej pierwszej w życiu Rundzie Mistrzostw Polski Rallycross. I tak zaczęła się jego przygoda z samochodami. 

Julian w sezonie 2021 debiutował w 3 ostatnich rundach Mistrzostw Polski, aby od nowego roku być w pełni gotowym na walkę. Już od samego początku młody kierowca bardzo dobrze odnajdywał się w samochodzie i w ostatniej październikowej rundzie udało mu się dostać do półfinałowej dwunastki, jednak usterka silnika odebrała mu walkę o finał. 

Mimo to Julian był bardzo zadowolony z wyniku i zdobytego doświadczenia, które mógł wykorzystać w sezonie 2022. Przez zimową przerwę trwały przygotowania, aby do pierwszej kwietniowej rundy być w 100% gotowym do ścigania. Od samego początku sezonu Julian pokazał swój potencjał, dostając się do finału i kończąc pierwszą Rundę Mistrzostw Polski Rallycross 2022, która odbywała się na torze Poznań na 5 miejscu.

Kolejna runda na torze w Słomczynie również przebiegała bardzo dobrze, młody kierowca ukończył ją na 7 miejscu. Niestety 3 Runda nie była już tak kolorowa jak poprzednie, mimo bardzo dobrego tempa przez nie ukończenie jednej z  czterech kwalifikacji Julian nie zakwalifikował się do półfinałowej dwunastki i zawody zakończył na 13 miejscu. 

Podczas 4 Rundy Mistrzostw Polski Rallycross w Czechach na torze w miejscowości Sedlčany, Julian prezentował bardzo szybkie tempo przez cały weekend i już po 4 kwalifikacjach plasował się na 2 miejscu w klasyfikacji generalnej zawodów co dawało mu start w półfinale z pierwszego pola, wygrywając półfinał kierowca awansował do finału, który po zaciętej walce ukończył na 2 pozycji. 

Po 4 Rundach Julian kierowca utrzymuje się na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej sezonu. Już 22 lipca na Torze Poznań odbędzie się 5 Runda Mistrzostw Polski Rallycorss, w której zawodnik dalej będzie walczył o cenne punkty. 

Gratulujemy Julianowi i życzymy dalszych sukcesów.

(elubawa)
foto arch. prywatne