Kacper Sendlewski najlepszym młodzieżowcem w futsalu w Polsce

Kacper Sendlewski to wychowanek Motoru Lubawa, były zawodnik Polonii Warszawa i Huraganu Morąg, a obecnie zawodnik Futsal Ekstraklasy - drużyny Constract Lubawa, kapitan reprezentacji Polski U-19, został wybrany najlepszym młodzieżowcem sezonu 2021/2022 w  11 Plebiscycie Startscore Futsal Ekstraklasy w Polsce.

Kacper, aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski i finalista Pucharu Polski w futsalu, od 11 czerwca przebywa na zgrupowaniu pierwszej reprezentacji Polski w Poznaniu, z którą 13 czerwca wylatuje na międzynarodowy turniej towarzyski do Chorwacji (mecze z  Bośnią i Hercegowiną, Węgrami, Czarnogórą i Chorwacją).

Natomiast od 20 czerwca dołączy do reprezentacji Polski U-19, w której pełni rolę kapitana i również w Chorwacji rozegra międzynarodowy turniej towarzyski (mecze fazy grupowej ze Słowenią, Hiszpanią i Turcją). Turniej w Chorwacji jest jednym z etapów przygotowań reprezentacji Polski U-19, do Mistrzostw Europy w Futsalu, które odbędą się we wrześniu w Hiszpanii (po wywalczeniu awansu w turnieju eliminacyjnym w Finlandii).

Kacper dostał również powołanie do reprezentacji Polski studentów, z którą w lipcu weźmie udział w Akademickich Mistrzostwach Świata w Futsalu w Portugalii.

Należy podkreślić, iż w marcowych eliminacjach do Mistrzostw Europy w Futsalu U19 grupy 4 w Finlandii, w której występowały drużyny z Bośni-Hercegowiny, Kazachstanu, Polski i gospodarze Finlandia młody zawodnik z Lubawy przyczynił się  do  zwycięstwa  reprezentacji Polski w tej  grupie .

W pierwszym meczu reprezentanci Polski pokonali Kazachstan 3:2, w drugim ulegli Bośni-Hercegowinie 1:3. Finowie pokonali Bośnię-Hercegowinę 3:1 i Kazachstan 7:1. Meczem decydującym o awansie był  mecz Finlandia - Polska 4:8 na zakończenie eliminacji grupy 4 w Futsalu U19. W  tym decydującym  spotkaniu kapitan  reprezentacji  Polski Kacper  Sendlewski  zdobył  4  bramki.

Podczas tego  turnieju eliminacyjnego, nie prowadzi się klasyfikacji najlepszy bramkarz, zawodnik, itd... Królem strzelców turnieju eliminacyjnego został Kacper Sendlewski zdobywając 6 bramek .

W zakończonych rozgrywkach Futsal Ekstraklasy jako zawodnik Constractu Lubawa Kacper zdobył 10 bramek i zaliczył 7 asyst.

Gratulujemy Kacprowi wyróżnienia, na które w pełni zasłużył.