Śmiertelny wypadek w Lipowie między Ostródą a Lubawą na DK-15. 2 osoby zginęły. AKTUALIZACJA

Opublikowano:

Dziś piątek 20 maja przed godz. 15.00 na krajowej piętnastce doszło do kolejnego wypadku. Tym razem w Lipowie między Ostródą a Lubawą pow. Ostróda. Tam doszło do zderzenia samochodu osobowego z cysterną.

Według informacji st.kpt. Grzegorza Różańskiego z Komendy Powiatowej PSP w Ostródzie, dwie osoby jadące samochodem osobowym zginęły na miejscu. Trwają czynności dochodzeniowe policji. Droga jest całkowicie zablokowana. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło dzisiaj na drodze nr 15 w m. Lipowo, gm. Ostróda gdzie zginął 70-letni kierujący osobową toyotą oraz podróżująca z nim 68-letnia pasażerka.

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego w m. Lipowo, gm. Ostróda do którego doszło dzisiaj (20.05.22) około godziny 14:30 gdzie na delikatnym łuku drogi doszło do zderzenia czołowego cysterny przewożącej gaz (metan) z osobową toyotą. W wyniku tego zdarzenia zginęły dwie osoby podróżujące osobową toyotą. Byli to 70-letni kierujący oraz jego 68-letnia pasażerka. Pod nadzorem prokuratora wykonano czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności wypadku. 42-letni kierowca cysterny był trzeźwy. Przewożony przez niego ładunek nie został uszkodzony. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana na kilka godzin. Policjanci kierowali podróżujących na wyznaczone objazdy. 

źródło KPP Ostróda     
(mz)

foto st.kpt. Grzegorz Różański