Zatrzymali nieodpowiedzialnych kierujących na terenie powiatu iławskiego

Opublikowano:

Policjanci codziennie na drogach powiat iławskiego kontrolują kierujących pojazdami. Dzięki takim działaniom funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem osób poruszających się po naszym terenie. Podczas kolejnych kontroli mundurowi ukarali nieodpowiedzialnych kierujących.

Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali funkcjonariusze kilka minut po 16:00. Policjanci podczas interwencji na terenie gminy Susz zauważyli kierującego rowerem, który na widok radiowozu zszedł z roweru. W związku z zachowaniem mężczyzny funkcjonariusze wylegitymowali go oraz sprawdzili stan trzeźwości. Okazało się, że 41 – latek kierował jednośladem mając  3 promile alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci nie było to jedyne przewinienie mężczyzny. Mieszkaniec gminy Susz posiadał już aktywny zakaz poruszania sie pojazdami rowerowymi wydany przez Sad Rejonowy w Kwidzynie.

Tymczasem w Kisielicach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mitsubishi. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna nie  posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi a samochód nie ma aktualnego ubezpieczenia OC oraz badań technicznych. W związku z powyższym 33 – latek został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł za kierowanie pojazdem nie dopuszczonym do ruchu a za jazdę bez uprawnień w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sadem.

Natomiast w Suszu policjanci zatrzymali kierującego fiatem, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa  Funkcjonariusze wylegitymowali go oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że 34 – latek kierował samochodem nie posiadając prawo jazdy, gdyż zostało mu one zatrzymane za przekroczenie dopuszczalnej ilości punktów.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci w Iławie. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna kierował audi majać  0,4 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci 22 – latek nie posiadał również uprawnień do kierowania samochodem.

Pamiętajmy!

Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Ignorowanie przepisów ruchu drogowego może skończyć się tragicznie. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców.
  

źródło KPP Iława