Rozpoczęli z rozpędu!

Opublikowano:

Bracia Lontkowscy reprezentujący Grupę Rajdową LRacing wrócili po kolejnych zawodach rozpoczynającego się sezonu rajdowo - wyścigowego 2022.  W sobotę 7 maja rozegrany został 1. Rajd Kosakowa nieopodal Gdyni organizowany przez Automobilklub Orski.

W rajdzie wzięła udział załoga Łukasz Lontkowski pilotowany przez Mirosława Korzenia z Magic Old Cars Lubawa. Zawodnicy startujący Citroenem C2 VTS po przejechaniu 9 odcinków specjalnych w 3 pętlach uplasowali się na wysokim drugim miejscu w klasie k3 (auta z pojemnością do 1600ccm) i 6 miejscu w klasyfikacji generalnej rajdu. Kolejnego dnia załoga wystartowała w Grudziądzu podczas 1 rundy Grudziądzkiego Mistrza Kierownicy organizowanej przez Automobilklub Grudziądzki. Tym razem Łukasz Lontkowski okazał się najlepszym zawodnikiem w swojej klasie i z dużą przewagą wygrał klasę drugą za kierownicą czarnego Citroena zajmując również 6 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów w których wystartowało 21 zawodników. 

Cieszę się, że ten weekendowy wyjazd okazał się tak dobry w wyniki. Dziękuję partnerom i żonie za wsparcie oraz koledze Mirkowi za odpowiedni pilotarz podczas odcinków. - komentuje Łukasz Lontkowski.

Starszy z braci Lontkowskich Dawid, wystartował Honda CIVIC V 1.3 VTEC 15.05.2022 w 1 rundzie ogólnopolskiego cyklu Pucharu Toru Modlin. Dawid po 7 przejazdach wyznaczonego przez organizatorów odcinka sportowego, który mierzył 4200m uzyskał prawie 20 sekundową przewagę nad drugim zawodnikiem. Tym samym zajął 1 miejsce w klasie drugiej (auta do 1400ccm) z wśród 11 bardzo szybkich i doświadczonych zawodników oraz 19 miejsce z prawie 80 startujących w zawodach zawodników.

 To naprawdę były wymagające zawody zarówno dla sprzętu i kierowcy, bardzo szybką i doświadczoną konkurencją. Ciesze się, że stawka zawodników jest bardzo mocna, a cykl będzie naprawdę trudny do wygrania. Po 1 rundzie zakładam koszulkę lidera jednak cały cykl to 5 rund dlatego spokojnie podchodzimy do kolejnych zawodów. Oczywiście nie byłoby nas w tym miejscu bez wsparcia partnerów dlatego serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i walczymy dalej. - komentuje Dawid Lontkowski.

Kolejne zawody Grupy Rajdowej LRacing to już 29.05.2022 i 2. Iławski Rajd Samochodowy organizowany przez Lubawski Klub Rajdowy. Korzystając z możliwości działacze Grupy Rajdowej LRacing! zapraszają do kibicowania kierowcom domowego rajdu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do sprawdzania mediów społecznościowych Grupy Rajowej LRacing, gdzie uzyskać można więcej informacji na temat przyszłych startów oraz bieżących działań zespołu lubawsko-iławskiego.

Za wsparcie w naszych wyjazdach serdecznie dziękujemy naszym partnerom:  PF-Pack – Pan Michał Tykarski Hurtowni Warzywno - Owocowej - Pan Dawid Bartkowski OLBO Lubawa - Pan Bogdan Jankowski PK volt – Pan Piotr Kowalkowski Okna Rogowski – Pan Arkadiusz Rogowski eRKa.studio - Pan Kamil Szałkowski Z Serwis - Pan Błażej Zieliński

materiał LRacing