Zatrzymali szukanych przez wymiar sprawiedliwości także w Lubawie

Opublikowano:

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Pierwszego z poszukiwanych zatrzymali dzielnicowi podczas patrolu rejonu służbowego na jednej z iławskich ulic. Mundurowi  codziennie zapoznaje się z listą osób poszukiwanych nie tylko ze swojego rejonu służbowego ale również z całego powiatu i kiedy dzielnicowi wylegitymowali mężczyznę potwierdzili swoje przypuszczenia. Okazało się, że 40 - latek poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Iławie do ustalenia miejsca pobytu i doprowadzenia do zakładu karnego. Mężczyzna został przewieziony do więzienia gdzie spędzi 6 miesięcy za popełnione przestępstwa.

Tymczasem kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci z wydziału kryminalnego. Mundurowi ustalili, miejsce przebywania szukanego 26 – latka i tam pojechali.  Mężczyzna poszukiwany był przez iławski sąd do ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym. Policjanci zatrzymali mieszkańca Iławy i przetransportowali go do więzienia gdzie spędzi najbliższe również 6 miesięcy za niestosowanie się do sądowego zakazu.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego. Policjanci wiedzieli, że 32 – latek jest szukany przez Sąd Rejonowy w Iławie do odbycia kary zastępczej pozbawienia wolności. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę po czym zawieźli go do więzienia gdzie spędzi 15 dni za zakłócanie spokoju i porządku publicznego.

Tymczasem w Lubawie policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 33 – latka.  Funkcjonariusze wcześniej sprawdzali różne adresy, pod którymi mógłby przebywać poszukiwany mężczyzna. W trakcie czynności mundurowi ustalili, że 33  – latek  może przebywać w jednym z mieszkań na terenie Lubawy. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Gdzie potwierdzili uzyskane informację i zatrzymali mężczyznę. Policjanci przetransportowali go  do zakładu karnego. 33 – latek spędzi  w więzieniu najbliższe 6 miesięcy za oszustwa.


 

źródło KPP Iława