Dzień Strażaka i Festyn Floriana w Rożentalu

Opublikowano:

Dzień Strażaka i Festyn Floriana w Rożentalu podzielone były na dwa dni.
Pierwszego dnia 2 maja br. druhny i druhowie oraz zaproszeni goście udali się na  godz. 18.00 do kościoła pod wezwaniem św. Wawrzyńca, gdzie w intencji wszystkich druhów ks. kanonik Zdzisław Licznerski odprawił mszę świętą.  

Po mszy świętej jednostka OSP przemaszerowała ze sztandarem do remizy, w której przygotowany był poczęstunek.

Drugi dzień obchodów zorganizowano w dniu 8 maja. Po dwóch latach przerwy  spowodowanej pandemią odbył się tzw. "Festyn Floriana".
Od godz. 15-18 organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, dla każdego wiele  konkursów i niespodzianek.

Podczas trwania festynu można było skosztować pysznej grochówki przygotowanej przez dh Sławomira Marszelewskiego, kiełbasek z  grilla ufundowanych i przygotowanych przez radę sołecką wsi Rożental.

Dla najmłodszych mieszkańców  wsi organizowane zostały konkursy m.in. rysunkowy, zabawy z hydronetką, rozwijanie węży oraz konkurs ubierania na czas ubrania  bojowego strażaków. Największą atrakcją  jak zawsze cieszyła się możliwość  przejazdu wozami bojowymi przez maluchów.
Na festynie gościły zaprzyjaźnione jednostki z OSP Lubawa i OSP Byszwałd i dzięki ich obecności, więcej osób mogło skorzystać z przejażdżki samochodami strażackimi.
Organizatorzy przegną podziękować za pomoc w zorganizowaniu festynu Radzie Sołeckiej w Rożentalu, pani Agnieszce Nadolskiej za ufundowanie części nagród dla najmłodszych, jednostkom z OSP Lubawa i OSP Byszwałd oraz wszystkim przybyłym mieszkańcom wsi i nie tylko.

Tego dnia jednostka OSP Rożental otrzymała statuetkę na najpopularniejszą jednostkę OSP w plebiscycie Głosu Lubawskiego. Statuetkę odebrał Prezes jednostki dh Andrzej Petrikowski z rąk Redaktora Naczelnego - Aliny Laskowskiej.

opr. mz 
foto nadesłane