Zniszczył dwa samochody. Powiedział, że po alkoholu nie panuje nad swoim zachowaniem

Opublikowano:

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 26-latkowi. Mężczyzna zniszczył dwa samochody. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zniszczeniu mienia. Zgłaszający powiedział, że nieznany sprawca zniszczył mu samochód - wgniótł dach oraz potłukł przednią szybę w seacie i uszkodziła klamki w drzwiach. Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, przesłuchali świadków, a także wykonali oględziny na miejscu zdarzenia.

Zabezpieczyli również dokumentację fotograficzną. Kolejnego dnia mundurowi zostali poinformowani o kolejnym zniszczeniu tym razem opla. Zgłaszający oświadczył, że sprawca przy użyciu nieznanego narzędzia potłukł przednią i boczną szybę, lusterko boczne oraz reflektory przednie jak i tylne. W tym przypadku mundurowi również przesłuchali pokrzywdzonych, a także wykonali oględziny na miejscu zdarzenia i zabezpieczyli dokumentację fotograficzną.

W trakcie prowadzonego postępowania ustalili, że sprawcą zniszczenia jest dobrze znany im z wcześniejszych interwencji 26-latek. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Jak oświadczył zrobił to będąc pod działaniem alkoholu, a wtedy to nie panuje nad swoim zachowaniem.

Kodeks karny za zniszczenie mienia przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. 

źródło KPP Iława