Constract Lubawa gra o finał! Początek półfinału już dziś o 20:00!

Najgorsze miejsce w sporcie? Czwarte. Najgorszy moment by odpaść? Półfinał. Już w środę Constact Lubawa i Red Dragons Pniewy zagrają o zapisanie pięknej karty w swojej klubowej historii.

Awans do finału będzie dla obu klubów wielkim wydarzeniem. Zwłaszcza, że to zwycięzca tej pary będzie gospodarzem drugiego, decydującego meczu finałowego. Oba kluby mają sobie coś do udowodnienia, dla obu Puchar znaczy bardzo wiele – Constract zdobył go w 2020 roku jako swoje pierwsze trofeum, ale sztuki tej nie powtórzył, bo odpadł z ostatecznym triumfatorem z 2021 roku, czyli… zespołem Red Dragons Pniewy. Wtedy porażka przydarzyła się w ćwierćfinale.

Faworytem do awansu są Konstruktorzy, bo to oni zwyciężyli w pierwszym spotkaniu 5:3. Zaliczka dwóch goli jest wyzwaniem dla Smoków, zwłaszcza że nie liczy się już zasada „goli wyjazdowych”. Wygrana 2:0, 3:1, 4:2 da Smokom tylko dogrywkę. Jednak doprowadzenie do tej dogrywki lub bezpośrednie wyeliminowanie Constractu wcale nie jest wydaje się rzeczą niemożliwą. Co podpowiada historia spotkań między obydwoma zespołami?

Pierwszy mecz po awansie Constractu do Ekstraklasy zakończył się wygraną lubawian 4:3. Rewanż nie został rozegrany, bo rozgrywki przerwała pandemia. W poprzednim sezonie Smoki miały patent na Constract. W Lubawie padł remis 3:3. W Pniewach odbyły się dwa mecze: w lidze Smoki wygrały 3:2, a w Pucharze Polski po dogrywce 5:2. Ten sezon już tak udany pod tym względem dla nich nie jest. W 14. kolejce STATSCORE Futsal Ekstraklasy Constract rozbił zespół Red Dragons 8:2! Wreszcie w pierwszym półfinale – po wielkich emocjach – w Lubawie padł wynik 5:3 dla Constractu.

Jak widać Smoki potrafią z Konstruktorami toczyć wyrównane boje, a nawet zwyciężać. Nigdy jednak nie udało im się wygrać tak wyraźnie. Wynik z zeszłorocznego Pucharu Polski jest jedynym, który w środę premiowałby ich awansem. Jednak 5:2 było dopiero po dogrywce. W regulaminowym czasie gry padł wynik 2:2, który w środę Constract wziąłby z pocałowaniem.

Sport jednak uczy pokory. Statystyki są ciekawe tak długo, aż nie usłyszymy pierwszego gwizdka. Wtedy decyduje już tylko dyspozycja gra, umiejętności, pomysł i determinacja.

Początek meczu w środę 20 kwietnia o godzinie 20:00. Ze spotkania przeprowadzona będzie transmisja internetowa, dostępna na stronie FB Red Dragons Pniewy – https://www.facebook.com/rdpniewy