MLKS Motor Lubawa - DKS Dobre MIasto (1:0) 2:1

Piłkarze Forbet IV ligi rozegrali XIX kolejkę spotkań. Motor Lubawa podejmował bardzo dobrze spisujący się w rozgrywkach rundy wiosennej zespół DKS Dobre Miasto. Drużyny  sąsiadują w tabeli zajmując 7 i 8 miejsce. Goście w tej rundzie pokonali czołowy zespół  ligi Jeziorak Iława. Motor na boisku w Iławie w spotkaniu derbowym zremisował.

Po słabym początku spotkania przez  gospodarzy  i trzech sytuacjach do zdobycia bramki dla drużyny gości, kapitalnej obronie naszego bramkarza Jakuba Olejniczaka, gospodarze zdobyli bramkę w 22 minucie ze stałego fragmentu. Bramkę zdobył Krzysztof Dąbkowski. Po zdobyciu  bramki  gospodarze  zaczęli  lepiej  grać w tej  części spotkania.

W drugiej połowie  gra się  wyrównała, zawodnicy Motoru  korzystniej prezentowali  się na  boisku, czego  efektem  była  ładna bramka zdobyta przez Radka  Gajewskiego w 68 minucie na 2:0.Honorową bramkę dla gości w doliczonym czasie zdobył Tomasz Kowalski.  Motor Lubawa pokonał DKS Dobre Miasto 2:1.

W  drużynie gospodarzy zabrakło Przemka  Józefowicza  kapitana  drużyny ale Łukasz Goździejewski  bardzo  dobrze poprowadził  swój zespół w zastępstwie  do  zwycięstwa  i  zdobycia  trzech punktów. Motor  Lubawa  mimo zdobycia 3 pkt. nadal  zajmuje  7 miejsce w tabeli. Zabrakło  także  Szymona  Modrzewskiego ,któremu  życzymy  szybkiego powrotu  do  zdrowia.

W  dzisiejszym spotkaniu super wykorzystane zostały stałe fragmentu.Cieszy  zwycięstwo i  zdobyte kolejne  punkty, nadal  brak strzałów z dystansu, chwilami trochę przypadkowości w grze i  braku pewności siebie u niektórych zawodników.

Sędziowie: Jakub Narojczyk - główny  asystenci: Michał Pereszczako i  Paweł Wiśniewski. Obserwator  Tomasz Płoski