Mazovia w Chorzelach

W Niedzielę Palmową w Chorzelach spotkali się entuzjaści kolarstwa na drugiej edycji cyklu Mazovia MTB Marathon. Tym razem organizatorzy Mazovii przygotowali trasę z najwyższym wzniesieniem na Mazowszu (236 m.n.p.m.). Długie i trudne podjazdy oraz długość dystansów (Giga - 90 km, Mega - 60 km) spowodowały, że maraton do łatwych nie należał. Krótsze dystanse (Fit - 27 km i Hobby - 6 km) zawierały próbkę wszystkich atrakcji jakie można spotkać na mazowieckich szlakach: piach, błoto, leśne ścieżki i dukty oraz niewielkie wzniesienia. W sumie na starcie stanęło prawie 1000 kolarzy, a na mecie oczekiwały na nich kanapki z jajkiem i smaczne serki.

Tym razem najlepiej z lubawskich zawodników  wypadł Paweł Kowalkowski reprezentujący Centrum Rowerowe Olsztyn. Zameldował się czwarty na mecie wśród 480 "megowców", a w swojej kategorii wiekowej był drugi.
Organizatorzy postanowili dodatkowo wyróżnić najlepszych zawodników z drugiego sektora startowego i okazało się, że tę klasyfikację wygrało dwóch zawodników reprezentujących GKL - Aga Team: Michał Wyżlic z Lubawy i Piotr Patalon z Bratiana, który stanął również na drugim stopniu podium w kategorii M4. Drugie miejsce zdobyła też córka Piotra - Agata Patalon startująca na dystansie FIT.
Gratulujemy!

Wyniki pozostałych zawodników LKK Ziemia Lubawska, GKL - Aga Team i Centrum Rowerowe Olsztyn: