POWIATOWA AKCJA CZYSTE JEZIORA I RZEKI POWRACA!

Opublikowano:

Rusza kolejna, już 21 odsłona Akcji Czyste Jeziora i Rzeki pod patronatem Starosty Powiatu w Iławskiego. Hasło przewodnie tegorocznej akcji, która trwać będzie od
4 kwietnia do 15 maja brzmi: „Śmieci segregujesz - Ziemię ratujesz!”.  Jak mówi Mateusz Szauer, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Iławie:

- Po przymusowej, pandemicznej przerwie ponownie wracamy z Akcją Czyste Jeziora i Rzeki w tradycyjnej formie! Wraz z nadejściem wiosny zachęcamy mieszkańców powiatu iławskiego do włączenia się w akcję sprzątania naszych osiedli, terenów zieleni, chodników, ścieżek rowerowych oraz brzegów jezior, rzek i stawów. Hasło tegorocznej akcji nie jest przypadkowe, ponieważ w tej edycji po raz pierwszy uczestnicy będą w terenie prowadzić selektywną zbiórkę odpadów.

Oznacza to, że zbierając porzucone odpady musimy zgodnie z przyjętymi zasadami segregacji wrzucać je do przygotowanych worków w odpowiednich kolorach, określających rodzaj odpadów. Niebieski to papier! Zielony to szkło! Żółty to tworzywa sztuczne i metale! Czarny to odpady zmieszane! Aby ułatwić wszystkim poprawną segregację odpadów organizatorzy do specjalnie przygotowanej ulotki dołączyli również zasady ich klasyfikacji do poszczególnych frakcji.

Dla tych, którzy wykażą się największym zaangażowaniem w Akcję przewidziane są jak zawsze nagrody oraz statuetki. Jednak by je otrzymać należy złożyć sprawozdanie w terminie do 31 maja w  Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa (pokój 314) lub w sekretariacie Starostwa. Udokumentowanie uczestnictwa w Akcji zależy od kreatywności i wyobraźni uczestników.  

 Wszelkich informacji udzielają pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska
i Rolnictwa (w pokojach 313, 314 i 303) lub pod numerami telefonów (89 649 07 38,
89 649 08 79, 89 649 07 78). Rzeczy niezbędne do sprzątania tj. worki i rękawice można odbierać w tym samym Wydziale, a formuła Akcji oraz druki sprawozdań dostępne są na stronie internetowej www.powiat-ilawski.pl w zakładce Akcja Czyste Jeziora i Rzeki (https://bit.ly/3NuwK1u). Terminy sprzątania i miejsca pozostawienia zapełnionych worków należy zgłaszać bezpośrednio przedsiębiorstwom komunalnym biorącym udział w Akcji, których wykaz i dane kontaktowe znajdują się na naszej specjalnej ulotce. 

Zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu do aktywnego uczestnictwa i życzymy dobrej zabawy z korzyścią dla otaczającej nas przyrody.

źródło: powiat-ilawski.pl

Akcja od wielu lat przyciąga wielu uczestników, głównie dzieci i młodzież uczęszczającą do placówek oświatowych funkcjonujących na terenie powiatu iławskiego

W tegorocznej edycji naszej akcji po raz pierwszy uczestnicy będą w terenie prowadzić selektywną zbiórkę odpadów - podkreśla Mateusz Szauer, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Iławie, koordynującego Akcję Czyste Jeziora i Rzeki.