Porażka Motoru Lubawa z MKS Korsze 2:3

Opublikowano:

Dziś 21 kwietnia br.  Szynaka Motor Lubawa przegrał na własnym boisku z drużyną z Korsz 2:3 i znalazł się w grupie spadkowej.
Lubawscy piłkarze kończyli spotkanie w 8, otrzymując aż trzy czerwone kartki.
Zwycięska bramka dla gości padła w 93 minucie spotkania. Bramki dla Motoru strzelali Adrian Mederski i Dawid Ksiuk.

Na murawie stadionu Łazienkowskiego stanęły dwie drużyny, które zajmują  12 i 13  miejsce w tabeli III ligi. Spotkanie poprowadziła trójka sędziowska z Olsztyna. Arbitrem głównym meczu był Marek Łukiewski. Pomagali mu Krystian Topa oraz Michał Czarnecki. Obserwatorem zawodów był Zbigniew Czajkowski.

Na trybunach stadionu zebrała sie grupa kibiców, którzy głośno dopingowali  swoją drużynę. W bramce gospodarzy po dłuższej przerwie wystąpił Mateusz Leśniewski.
Początk spotkania należał do gospodarzy. Jednak w  15 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową strzela piękną bramkę dla gości Paweł Sawicki i Korsze prowadzą  0:1. Po utracie bramki gospodarze  nadal  atakowali, ale po jednej z kontr  Przemysław Czerwiński dostaje czerwoną kartkę za faul na napastniku gości i gospodarze  grają w 10.
Od  tej chwili Goniszewski przechodzi na prawą obronę i gospodarze grają coraz lepiej,  czego efektem było zdobycie bramki ładnym zagraniem głową przez Adriana Mederskiego. Kilka minut później Dawid Ksiuk strzela  bramkę i gospodarze prowadzą do przerwy 2:1  grając bez jednego zwodnika.

W przerwie meczu  prezes klubu  Piotr Truszczyński wręczył pamiątkowe statuetki byłym zawodnikom Motoru, działaczom  i kibicom,  byli to:
Kazimierz Rynkowski,  Kazimierz Wiergowski, Jerzy Jurkiewicz, Albin Roguszczak, Wojciech Rudnicki, Henryk Jurkiewicz, Stanisław Ziółkowski, Krzytsztof Modrzewski, Krzysztof Lewandowski, Zbigniew Sołobodowski, Jan Drzewiecki, Ryszard  Rudowski,  Daniel Janowski

Druga połowa spotkania  to  nadal ciekawa, szybka gra obydwu drużyn. Motor  mimo braku jednego zawodnika nadal spisuje się dobrze.
W  57 minucie Kamil Ludwiczak  za faul bez piłki, mając na koncie żółtą kartkę, otrzymuje  czerwoną i opuszcza  boisko. To był kluczowy moment spotkania.

Motor  gra w 9  zawodników. W 60 minucie  Adrian Romanowski  strzela  bramkę wyrównującą.  Trener dokonuje zmian -  wchodzi Bartosz Lewandowski,  Piceluka zastępuje Chodowiec. Trudy spotkania dają znać o sobie,  gra się zaostrzyła.
Kiedy kibice oczekiwali na końcowy gwizdek, sędzia doliczył 4 minuty. W 93 minucie  Adrian Romanowski ponownie lokuje piłkę w bramce gospodarzy i MKS Korsze prowadzi 2:3  nie oddając prowadzenia do końca.
W ostatniej minucie czerwoną kartkę otrzymuje Adrian Mederski i Motor gra w 8.

Komentarz:
W przerwie  udekorowani zostali kolejni byli zawodnicy, działace i kibice i należy podziękować Zarządowi klubu za pamięć i uszanowanie ludzi, którzy całe swoje życie poświęcili piłce.
Słowa uznania należy skierować w stronę kibiców lubawskiej drużyny.

Drużyna Szynaka Motor Lubawa  jako całość nadal nie funkcjonuje. Brak  jest zgrania poszczególnych formacji. Brak kontaków między zawodnikami, gra wydaje się chaotyczna jak gdyby zawodnicy z Lubawy bardzo rzadko ze sobą grali.

Na wyróżnienie zasługuje Dawid Ksiuk, który zdobył bramkę, wcześniej  popisując się pięknym strzałem i piłka o kilkanascie centymetrów minęła bramkę.

Zastanawia mnie jednak dlaczego lubawska drużyna w tym sezonie otrzymała taka ilość  kartek?  Jeśli tak dalej będzie, to w pierwszym zespole zabraknie zawodników na kolejny mecz.  W mojej ocenie widoczne są braki kondycyjne poszczególnych zawodników. Czy to brak treningów czy są inne czynniki?
Kierowaniem   zespołu, według mnie powinien zajmować sie trener Andrzej Błaszkowski, bo w dniu dzisiejszym odniosłem wrażenie jak gdyby było  dwóch trenerów.  W mojej ocenie nadszedł juz czas na poważne rozmowy w klubie. (mz)

Relacja  filmowa z meczu dzięki uprzejmości  LUBAWSKIEJ TELEWIZJI INTERNETOWEJ

                                              www.lubawa.net


 

 

 

 

 

Komentarze

Mlkssss
ja nie wiem wogole co ten gonicha i jego synalego robia w Motorze skoro ni jeden ni drugi nie ma pojecia o pilce!!!!!!!!
Amatorszczyzna!!!!jakbym wszedl na boisko to wcale nie wypadlbym gorzej od niego.........
(2011-04-30 10:39:17)
Kibol
Tak Goniszewski niech dalej faworyzuje synusia to za rok zagramy derby z Tessą i Avistą ! Ludzieee!
Panie Piotrze !
Zróbcie coś z tym człowiekiem ! Jego (....) do pięt swoim rówieśnikom a teraz ma stanowić o sile naszego zespołu ? ;/
(2011-04-28 00:44:27)
Mlks
Gonicha sam próbował być trenerem ale (......) i miał problemy... teraz stoi za plecami błaszka;]
(2011-04-26 17:48:37)
Motor
gonicha foruje swojego syna i nikt tego nie widzi?
(2011-04-26 17:40:48)
Makuoks
Z drużyną jest się na dobre i na złe a nie krzyczy 4liga!!! Doping w czasie meczu był ok ale po była masakra...musicie się jeszcze wiele nauczyć.
(2011-04-24 20:30:18)
TO MYYY!!!!!
Ty od kibicow sie odp*** tak nam Motorek podziekowal za doping ze nawet nie wyszedl do nas.... To nas najbardziej zabolalo... przegrali mowi sie trudno nastepnym razem bedzie lepiej!!! Ale z samego szacunku dla nas powinni wyjsc!!!
(2011-04-22 20:11:24)
Makuoks
To co kibice zaprezentowali pod szatnią po meczu było żałosne!!! A chłopakom należą się brawa za walkę. NIGDY NIE SPADNIE......
(2011-04-22 19:08:05)
Kibol
Panie Marianie. Napisał Pan, że po zmianie pozycji i wejściu Goniszewskiego na prawą obronę gra się poprawiła to raczej ściema bo Gonichy nie powinno tam być wgl. bo się nie nadaje.
Ale to co pan napisał o kierowaniu zespołem więcej niż jedną osobą jest jak najbardziej prawdą !
Stary ,,Gonicha" stoi wyżej niż Błaszkowski ! I wydaje polecenia. Co on tam robi ? nikt nie wie...
(2011-04-22 04:36:35)
Kibic Motorkuuu..!
Meczy Był Okey ,Lecz sędzia Był nie sprawiedliwy co Do Motoru !
(2011-04-22 00:58:30)
Kibic
ten sędzia jakiś poj...y był,doping jak najbardziej chłoacy!Oby tak dalej !
(2011-04-21 21:51:03)
Mati
pozdrowienia dla sędziego... doping był dziś okej ;)
(2011-04-21 18:55:54)