Finlandia - Polska 4:8 na zakończenie eliminacji grupy 4 w Futsalu U19 i awans do Hiszpanii

Zakończyły się eliminacje do Mistrzostw Europy w Futsalu U19. Grupa 4, w której występowały drużyny z Bośni-Hercegowiny, Kazachstanu, Polski i gospodarze Finlandia.
W pierwszym meczu reprezentanci Polski pokonali Kazachstan 3:2, w drugim ulegli Bośni-Hercegowinie 1:3. Finowie pokonali Bośnię-Hercegowinę 3:1 i Kazachstan 7:1. Dziś nasi zawodnicy rozegrali ostatnie spotkanie, które decydowało o awansie do Hiszpanii.

W pierwszej połowie dzisiejszego spotkania reprezentacja Polski dominowała od  samego początku. W 7 minucie kapitalnym strzałem pierwszą bramkę zdobył kapitan reprezentacji Kacper Sendlewski. Początek bardzo ciekawy i ładna gra młodych reprezentantów Polski. Znakomicie w tym okresie bronił bramkarz Finów Nieminen.

Od 10 minuty gra się zaostrzyła i 3 naszych zawodników otrzymało żółte kartoniki. W 12 minucie po błędzie obrony, kapitan gospodarzy Kohonen wyrównuje na 1:1.
15 minuta bardzo ładna bramka Adriana Formeli i Polacy obejmują prowadzenie 1:2. Minutę później pięknego gola po podaniu Formeli zdobywa ponownie Kacper Sendlewski. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:3.

W 2 połowie już w 21 minucie Formela zdobywa czwartą bramkę dla reprezentacji  Polski po podaniu Szymona Licznerskiego. W 27 minucie Szymon Licznerski strzela na bramkę, ale ponownie Nieminen doskonale broni.

Po utracie bramki gospodarze częściej goszczą pod bramką reprezentacji Polski. 30 minuta, gospodarze zdobywają drugą bramkę po golu Kaikkola i jest 2:4. 33 minuta  po rzucie rożnym i podaniu Krzempka, Formela zdobywa bramkę dla Polski na 2:5.

W końcówce gospodarze wycofują bramkarza, którego zastępuje kapitan Finów Kohonen, ale nasi zawodnicy bronią się. 36 minuta Kacper Sendlewski zdobywa bramkę na 2:6 z własnej połowy boiska, ale odpowiedz natychmiastowa Niemela na 3:6. Ostatnie dwie minuty meczu są niezwykle emocjonujące. 38 minuta Maciej Mazur zdobywa gola i jest 3:7.

39 minuta Etu Kaikkola strzela gola na 4:7. Na 20 sekund Kacper Sendlewski zdobywa 8 bramkę, a czwartą w dniu dzisiejszym. W końcówce czerwoną kartkę otrzymał Kaikkola za niesportowe zachowanie. Reprezentacja Polski pokonuje gospodarzy 4:8 i awansuje do HIszpanii. Piękne widowisko w końcówce spotkania.

To co wydawało się w dniu dzisiejszym niemożliwe, zdarzyło się. Polacy po pięknej walce pokonali Finów. Najlepszym zawodnikiem w mojej ocenie był Kacper  Sendlewski - strzelec 4 bramek - kapitan reprezentacji Polski, zawodnik Constractu Lubawa. Podobnie jak Szymon Licznerski, który także jako najmłodszy zawodnik na  boisku prezentował się bardzo dobrze.

Podczas turnieju eliminacyjnego nie prowadzi się klasyfikacji najlepszy bramkarz, zawodnik, itd... Królem strzelców turnieju eliminacyjnego został Kacper Sendlewski zdobywając 6 bramek. (mz)