Ostatnia prosta Motoru Lubawa przed rundą wiosenną. Sobota sparing na Łazienkowskim

Opublikowano:

Seniorzy MLKS Motor Lubawa zremisowali  w ostatnim sparingu 1:1 w Bielicach z Ossą Biskupiec. Bramkę dla Motoru zdobył Damian Gerka. Po raz kolejny nie zagrała część zawodników z powodu urazów: Śnieżawski, Kuczyński, Sobolewski oraz Szymański M., a z powodu wyjazdu Zelmański. Kolejną grę kontrolną nasi zawodnicy zagrają już w Lubawie, w sobotę o godzinie 14 z Olimpia II Elbląg.
Przed  sobotnim  spotkaniem kontrolnym z Olimpią  na Stadionie Łazienkowskim zadaliśmy trenerowi Krzysztofowi Malinowskiemu kilka pytań.

M.Z. Panie trenerze już niedługo ruszają rozgrywki ligowe. Czy pokusi się Pan o krótkie podsumowanie przygotowań do rundy wiosennej?

Przygotowania trochę różniły się od poprzednich, gdyż trenowaliśmy tylko na swoich obiektach i było to widoczne na sparingach, gdzie nie czuliśmy na początku boiska ani bramki. Na szczęście to już taki ostatni okres przygotowawczy, ze względu na nowe boisko w naszym mieście. Od dwóch tygodni trenujemy w Prątnicy i widać znaczącą poprawę. Nie obyło się bez problemów i dużej ilości kontuzji w zespole, a ze względu na wąską kadrę było to nieraz widoczne.

- Kilku zawodników nadal jest kontuzjowanych. Czy w pierwszym sparingu na własnym boisku będziemy mogli zobaczyć optymalny skład na rundę wiosenną?

Zawodnicy kontuzjowani powoli wracają, na pełnych obrotach trenują już Damian Kościński, Szymon Modrzewski, Roman Śnieżawski również rozpoczął już treningi z drużyną, tak jak Cezary Sobolewski, który trenuje już na 80 procent, ma jeszcze swoje ćwiczenia, ale na sparingu już wystąpi. Nie będzie jedynie dalej kontuzjowanego Bartosza Kuczyńskiego, Mateusza Szymańskiego oraz przeziębiony jest brat Mateusza Filip Szymański. Także sytuacja wygląda coraz lepiej.

Kto będzie kolejnym partnerem w sparingu?

Kolejnym a zarazem ostatnim sparingpartnerem będzie w kolejną sobotę Płomień Turznica.  Dziękujemy i  zapraszamy kibiców  już w sobotę na stadion zobaczyć swoich zawodników. Początek  godz. 14.00

Dziękuję za krótką rozmowę - Marian Żuchowski
foto archiwum elubawa