Constract Lubawa - KSS Sośnica 2:0 i awans do dalszych rozgrywek MMP U-19 drużyny z Lubawy

W drugim spotkaniu grupy D MMP U19 rozgrywanych w Bochni, drużyna Constractu Lubawa prowadząc 2:0 ponownie zremisowała z Gwiazdą Ruda Śląska 2:2. W końcówce, podobnie jak w dniu wczorajszym, stracili w ciągu kilku minut dwie bramki wówczas, gdy lotny bramkarz Gwiazdy wzmocnił drużynę wychodząc z bramki.

Zawodnicy z Lubawy mieli przewagę, ale bardzo niecelnie strzelali i grali indywidualnie. Każdy  chciał zdobyć bramkę, ale wygrywa drużyna nie zawodnik. Bardzo dobrze  zaprezentował się Szymon Licznerski zdobywając kolejną bramkę w turnieju.

O godz. 20:10 drużyna z Lubawy stanęła do walki ostatniej szansy. Musiała pokonać Sośnicę Gliwice, która uległa Gwieździe Ruda Śląska, a dziś gładko pokonała Red  Dragons Pniewy 1:5, więc zadanie było bardzo trudne.

Początek spotkania i bramka Licznerskiego dla Constractu na 1:0. Jednak zawodnicy z Sośnicy próbowali szybko zremisować, mieli w tym okresie przewagę, ale brakowało im skuteczności. W 11 minucie po akcji Maćka Górskiego, Jakub Banach zdobywa drugą bramkę dla Constractu Lubawa na 2:0. Kończy się pierwsza połowa.

W drugiej odsłonie pierwsza akcja Constractu dopiero po 5 minutach gry. Skupili się w tej części na defensywie i byli w tym bardzo skuteczni. Zawodnicy z Sośnicy od 7 minuty wprowadzają lotnego bramkarza. 8 minuta bliski zdobycia bramki był Oskar Dmochewicz, ale bramkarz obronił.

Najlepszy strzelec Sośnicy Krawiec otrzymuje czerwoną kartę na 15 sekund przed końcem i rzut karny przedłużony. Do futsalówki podchodzi Alan Klimek, ale bramkarz  Sośnicy broni. Constract Lubawa po dwóch remisach pokonał Sośnicę i awansował do dalszej fazy 8 najlepszych drużyn w kraju. Jutro dalsze emocje. Dziękujemy kibicom z Lubawy, którzy dopingowali w Bochni naszych zawodników. (mz)