Falstart przygotowań: AZS UG Gdańsk 6:3 Constract Lubawa

W pierwszym sparingu przed rundą wiosenną Constract przegrał na wyjeździe z AZS-em UG Gdańsk 6:3. Bramki dla Konstruktorów zdobyli: Deco, Kacper Sendlewski i Jakub Raszkowski. Mecz grano w układzie 3×15.

W spotkaniu było mnóstwo rotacji składem, widzieliśmy czwórki Konstruktorów w różnych układach. Między słupkami po pół meczu rozegrali Grzegorz Okuniewski i Costinha.

Constract miał sporą przewagę z gry, jednak skutecznie kontrujący gospodarze potrafili odpowiadać na ataki przyjezdnych. Kiedy Constract prowadził 2:3, gdańszczanie odpowiedzieli najpierw wyrównującą bramką, a następnie bezwzględnie wykorzystywali błędy Wicemistrzów Polski. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną AZS-u UG Gdańsk 6:3.

W składzie Constractu zabrakło reprezentantów Polski – Mateusza Madziąga, Sebastiana Grubalskiego oraz Tomasza Kriezela. Nie obejrzeliśmy także Jakuba Kornata, który rozegrał pełne, dobre spotkanie w pucharowym starciu z AZS-em SGGW Warszawa.

Pomeczowy komentarz trenera Dawida Grubalskiego (KS Cosnstract Lubawa): Po słabym meczu w pucharze zagraliśmy kolejny podobny, słaby mecz. Ponownie była widoczna niefrasobliwość w polu karnym przeciwnika i rażąca niemoc w strzałach z dystansu. Tym razem zasłużenie przegraliśmy. Zespół z Gdańska bardzo mądrze i umiejętnie pracował w obronie niskiej, z minuty na minutę wyprowadzając coraz groźniejsze kontrataki. My za to w obronie byliśmy bardzo pasywni i nie byliśmy w stanie wyłuskiwać praktycznie żadnych piłek.

źródło: ksconstract.pl