Piast Gliwice - Constract Lubawa (0:2) 1:6

W Gliwicach rozegrano 15 kolejkę Futsal Ekstraklasy. Wicelider Piast zmierzył się z 4 drużyną tabeli Constractem Lubawa. Mecz miał ogromne znaczenie dla układu tabeli i na kształt rywalizacji o Mistrzostwo Polski w rundzie wiosennej obecnego sezonu. Piast przegrał z Rekordem Bielsko-Biała 5:2 w ostatnim meczu, a konstruktorzy pokonali 8:2 Red Dragons Pniewy.

Początek spotkania był bardzo interesujący. Goście już w 2 minucie po strzale Pedrinho zdobywają bramkę, a w 7 minucie Kuba Raszkowski podwyższa na 0:2. Po zdobyciu dwóch bramek od połowy pierwszej połowy, gospodarze coraz częściej gościli pod bramką Grzegorza Okuniewskiego, który w tym okresie  obronił kilka kapitalnych strzałów gospodarzy.

W końcówce pierwszej połowy Luan mógł podwyższyć wynik na 0:3, ale w ostatniej chwili bramkarz gospodarzy, brazylijczyk Hiram Filho dotknął futsalówkę ręką i trafiła w słupek.

Druga połowa zaczęła się spokojnie, ale w 25 minucie za faul na Luanie, zawodnik gospodarzy Śmiechowski otrzymuje drugą kartkę w tym spotkaniu i w konsekwencji czerwoną. Goście grają z przewagą. 26 minuta, Tomasz  Kriezel wykorzystuje przewagę  i trafia kapitalnie na bramkę gospodarzy. Konstruktorzy prowadzą 0:3.

Trener gospodarzy Orlando Duarte decyduje się na wycofanie bramkarza i Luan podwyższa na 0:4. Chwila później jest już 0:5 po kolejnym golu Luana. 30 minuta, gola zdobywa bramkarz konstruktorów Grzegorz Okuniewski na 0:6. Mimo utraty kilku bramek w końcówce gospodarze pozbierali się i w 35 minucie zdobywają bramkę 1:6 po golu Szadurskiego. W końcówce na parkiecie w drużynie Constractu pojawili się: Ossowski, Janusz Okuniewski i zadebiutował 16-latek Szymon Licznerski, a kontuzjowany został Kacper Sendlewski młody reprezentant Polski.

W mojej ocenie najlepszym zawodnikiem na parkiecie był Grzegorz Okuniewski, który nie pozwolił gospodarzom zdobyć gola w pierwszej połowie. Szkoda, że trener konstruktorów Dawid Grubalski nie mógł skorzystać z kontuzjowanych Sebastiana Grubalskiego i Diego. Konstruktorzy  pewnie pokonali wicelidera tabeli. Był to ostatni mecz w tym roku. Konstruktorzy po rundzie jesiennej zajmują III miejsce w tabeli.