Turniej w Olsztynie i zawody strzeleckie w Kwidzynie z udziałem uczniów Zespołu Szkół w Lubawie

Opublikowano:

W dniu 10 listopada 2021 roku odbyła się kolejna edycja turnieju Sportowo-Rekreacyjnego z okazji Narodowego Święta Niepodległości organizowanego przez Klub Dowództwa 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Olsztynie.

Uczestnicy zawodów zmagali się w konkurencjach: strzelanie z broni pneumatycznej, testu z wiedzy historycznej na temat odzyskania niepodległości przez Polskę oraz testu sprawności fizycznej.

Młodzież Zespołu Szkół w Lubawie zajęła III miejsce w klasyfikacji końcowej. Bezkonkurencyjni okazali się w strzelaniu z broni pneumatycznej gdzie zajęli 1 miejsce. Skład drużyny Zespołu Szkół Lubawa: Weronika Bartczak (klasa III Bgi), Adam Malinowski (klasa III Bgi), Dominika Truszczyńska (klasa III B8).

Natomiast w dniu 8 listopada 2021 r. w Kwidzynie klub strzelecki GWARD przeprowadził zawody strzeleckie z broni sportowej palnej dla młodzieży Zespołu Szkół w Lubawie. Dla większości młodzieży był to pierwszy kontakt z bronią palną, co powodowało dodatkowe emocje związane z nabyciem umiejętności posługiwania się tym typem broni.

Wyniki końcowe przedstawiały się następująco:

Kategoria dziewcząt:

1.Januszewska Oliwia (III Ngi) – 128 pkt
2.Krezymon Alina (IV H) – 125 pkt
3.Junkier Agnieszka ( III G) – 123 pkt

Kategoria chłopców:

1.Raszkowski Olivier (I H) – 125 pkt
2.Wojtkiewicz Marcin (I N) – 117 pkt
3.Zawadzki Nikodem (III B) – 113 pkt

Medaliści z Zespołu Szkół w Lubawie 

medaliści

Stanowiska strzeleckie 

Uczestnicy turnieju


Źródło: Zespół Szkół w Lubawie