Pieniądze na cyfryzację. Ponad 320 tysięcy złotych dla gminy Lubawa

Opublikowano:

W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie wójt Tomasz Ewertowski odebrał symboliczny czek z kwotą dofinansowania w ramach programu „Cyfrowa gmina”, który wspiera informatyzację samorządów oraz jednostek podległych samorządom. Kwota ponad 320 tys. złotych zostanie przeznaczona na zakup sprzętu IT, oprogramowania i licencji niezbędnych do realizacji e-usług przez Urząd Gminy Lubawa oraz jednostki podległe.

W poniedziałek 8 listopada w Olsztynie odbyło się spotkanie Ministra Adama Andruszkiewicza, sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z samorządowcami z regionu. W spotkaniu uczestniczył również wojewoda Artur Chojecki oraz parlamentarzyści: Iwona Arent, Jerzy Małecki i Robert Gontarz.

Nie zabrakło także przedstawicieli ponad 70 samorządów, którym zostały wręczone czeki z kwotą dofinansowania w ramach programu „Cyfrowa gmina”. Wsparcie wynosi od 100 tysięcy złotych do 2 milionów złotych. Do gminy Lubawa trafi 321 tys. 510 zł w formie grantu do 100 proc. wydatków kwalifikowanych. Fundusze te pozwolą na realizację kolejnego etapu cyfryzacji urzędu i jednostek podległych.

UG Lubawa