Concordia Elbląg - Motor Lubawa (0:0) 2:1

W 12 kolejce piłkarze Motoru Lubawa wyjechali w dniu dzisiejszym do Elbląga by zmierzyć się z drugą drużyną tabeli IV ligi Concordią Elbląg. Gospodarze mają tylko dwa punkty straty do Jezioraka lidera tabeli.

W ostatnim meczu gospodarze pokonali Dobre Miasto i są zmotywowani do zdobycia kompletu punktów w spotkaniu z Motorem Lubawa, który w ostatnim meczu z MKS Korsze pokazał się z dobrej strony.

Concordia to jednak bardzo trudny rywal zwłaszcza na swoim terenie i mimo, że zawodnicy Motoru są na fali wznoszącej, będzie im bardzo trudno. Jeszcze jedna sprawa, najbardziej istotna. Groźna kontuzja Cezarego Sobolewskiego, której nabawił się podczas treningu, miała wpływ na przebieg dzisiejszego meczu.

Motor Lubawa w 25 minucie miał dogodną sytuację pod bramką gospodarzy. Olejniczak wypuszcza Modrzewskiego i ten w sytuacji sam na sam strzela, ale bramkarz gości kapitalnie broni.

28 minuta kolejna okazja dla Motoru zawodnik Gospodarzy źle główkuje w polu karnym podając piłkę do Olejniczaka, który po strzale z powietrza nie trafia w bramkę. Pierwsza połowa wyrównana kończy się wynikiem bezbramkowym.

W drugiej odsłonie w 58 minucie Adrian Zasuwa zdobywa bramkę dla Motoru ku zdziwieniu gospodarzy i Motor obejmuje prowadzenie. Chwilę później pada bramka wyrównująca na 1:1. W 76 minucie gospodarze nie wykorzystują rzutu karnego. W 81 minucie gospodarze zdobywają drugą bramkę i obejmują prowadzenie. Takim wynikiem kończy się spotkanie. Gospodarze szczególnie po zdobyciu wyrównującego gola na 1:1, przystąpili do ataku i strzelili
bramkę w 81 minucie na 2:1, zdobywając trzy punkty. Dla gospodarzy dwie bramki zdobył Patryk Wieliczko. W końcówce spotkania kapitalnie obronił bramkarz Motoru Damian Kościński silny strzał zawodnika gości.

Za tydzień 6 listopada Motor Lubawa będzie podejmował na Stadionie Łazienkowskim Granicę Kętrzyn o godz. 14.00. (mz)