WÓJT SPOTKAŁ SIĘ Z RZECZNIKIEM RZĄDU I POSŁEM

Opublikowano:

W czwartek 21 października w Urzędzie Gminy Lubawa odbyło się robocze spotkanie wójta Tomasza Ewertowskiego z rzecznikiem prasowym rządu Piotrem Mullerem oraz posłem na Sejm Robertem Gontarzem.

Głównym tematem spotkania były wnioski złożone w ramach Polskiego Ładu oraz prowadzone i planowane inwestycje na terenie lubawskiej gminy. Przedmiotem rozmów był także przebieg trasy S-5 oraz poprawa bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 15. Obecnie trwają prace projektowe dotyczące przebudowy kolizyjnego skrzyżowania na rondo w Rożentalu.

Pozostaje jeszcze do rozwiązania kwestia poprawy bezpieczeństwa w kolejnych miejscowościach naszej gminy, szczególnie budowa lewoskrętów oraz chodników wraz z oświetleniem w Łążku, Sampławie, Byszwałdzie i Kołodziejkach.

Ważnym tematem był również ASF (afrykański pomór świń). Wójt zwrócił uwagę na dużą ilość producentów trzody chlewnej w gminie Lubawa i potrzebę wprowadzenia rozwiązań systemowych w celu pomocy rolnikom, którzy znaleźli się w wyjątkowo trudnej sytuacji. Na zakończenie spotkania wójt podziękował za wspieranie wniosków i działań gminy Lubawa oraz wyraził nadzieję na dalszą współpracę. 

UG Lubawa 
foto mz