Wójt Gminy Lubawa pogratulował Monice Jackiewicz złotego medalu Mistrzostw Polski w półmaratonie

Opublikowano:

Wójt Tomasz Ewertowski spotkał się w środę ze złotą medalistką Mistrzostw Polski  w półmaratonie  - Moniką Jackiewicz. Były gratulacje, podziękowania oraz rozmowy o dalszych sportowych planach. W spotkaniu uczestniczył Artur Olejarz – utalentowany biegacz i od prawie 7 lat trener Moniki.  Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski oraz reprezentant kraju na arenie międzynarodowej w lekkiej atletyce.

Swoje gratulacje przekazał także Łukasz Berent – przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie. Pochodząca z Kazanic zawodniczka MKL Szczecin wchodzi na biegowy szczyt i coraz bardziej wierzy w swoje możliwości. Obecny sezon to pasmo sukcesów, wystarczy wymienić brązowy medal Mistrzostwach Polski Seniorów w Poznaniu na dystansie 5 000 m oraz zwycięstwo w 30.PZLA Mistrzostwach Polski w półmaratonie w Bydgoszczy 17 września.

W ostatnich latach Monika Jackiewicz uczestniczyła w wielu imprezach biegowych w Polsce i zajmowała wysokie lokaty. W ubiegłym roku zdobyła  dwa tytuły V-ce Mistrzyni Polski na 10 km i w półmaratonie. Startowała zarówno w mistrzostwach kraju, jak i biegach masowych. Jej celem są Igrzyska Olimpijskie w 2024 w Paryżu. - Jeśli tylko zdrowie będzie dopisywać, pojawią się ludzie, którzy będą chcieli mnie wspomóc w przygotowaniach to szanse są bardzo duże. Mam ogromne rezerwy, które razem z rozsądnym treningiem mam nadzieję przyniosą jeszcze wiele sukcesów — podsumowuje złota medalistka.


Monika Jackiewicz urodziła się w grudniu 1992 r. Przygodę z bieganiem rozpoczęła pod koniec gimnazjum pod okiem trenera Leszka Kołodziejskiego. W latach 2006-2008 trenowała w klubie LKS Lubawa. Następnie przeniosła się do Olsztyna, gdzie trafiła pod skrzydła trenerów: Bronisławy i Zbigniewa Ludwichowskich. W klubie KS AZS UWM Olsztyn spędziła w sumie 8 lat.

Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji w międzyczasie odnosząc pierwszy duży sukces sportowy - brązowy medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski na 3000 m z przeszkodami w 2014 roku. Po studiach przeniosła się do Szczecina, gdzie mieszkał jej partner Artur Olejarz (obecny trener).  Biegową pasję oboje łączą dziś z pracą w wojsku w Szczecinie. Monika Jackiewicz służy w 12. Brygadzie Zmechanizowanej im. gen. broni Józefa Hallera.

UG Lubawa